Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Zawody motocrossowe w Falczewie ściągnęły prawie stu zawodników

2018-05-15 09:11:53 (ost. akt: 2018-05-15 09:18:19)

Autor zdjęcia: Wojciech Prokocki/Facebook

V runda Mistrzostw Strefy Północnej w Motocrossie, połączona z III rundą Mistrzostw Okręgu w Motocrossie, po raz kolejny zagościła w Bartoszycach. 13 maja 2018, zgodnie z przydzielonym terminem, odbyły się zmagania motocrossowe na torze w Falczewie.

Do zawodów przystąpiło 96 zawodników. W trakcie zawodów nagrodami rzeczowymi zostali uhonorowani zawodnicy z kategorii MX 65 oraz MX 85, najsłabsza ze startujących kobiet, najstarszy i najmłodszy zawodnik.

Ponadto swoją nagrodę ufundował Starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki. Została ona wyznaczona przez sędziego zawodów, jako nagroda fair play. Otrzymał go za nieustępliwą postawę zawodnik, który pomimo stłuczki z sąsiadem zsiadł z motocykla, pomógł poszkodowanemu odjechać i wtedy dopiero wystartował. Niestety, to opóźnienie spowodowało uplasowanie go w dole klasyfikacji zawodów.

Z pucharu Starosty Bartoszyckiego ucieszył się także najstarszy zawodnik — z rocznika 1961. Nagrodą Wójt Gminy Bartoszyce Jadwigi Gut uhonorowano zawodniczkę, która uplasowała się na ostatnim miejscu w kategorii Kobiet. Trofeum ufundowanym przez Burmistrza Miasta Bartoszyce z porozumieniem Sędziego Głównego i Dyrektora Zawodów wyróżniono najmłodszego zawodnika.

Zawody odbyły się bez przeszkód. W ich trakcie odnotowano jeden wypadek – zawodnik Wirażu odnowił kontuzję stawu skokowego. Niestety, uniemożliwi to jego starty w tym sezonie.

Sprzyjająca pogoda sprawiła, że nie zawiedli także bartoszyczanie, licznie przybywając na Falczewski tor. Jak co roku, dzień przed zawodami przybyły także teamy najczęściej złożone z całych rodzin.

Organizacją zawodów zajęło się Stowarzyszenie Klub Motocyklowy „Wiraż” Bartoszyce. Impreza nie mogłaby odbyć się ponownie, gdyby nie wsparcie Urzędu Miasta Bartoszyce, Gminy Bartoszyce oraz Starostwa Powiatowego.

Sędzią zawodów był Jerzy Dowejko. Na zawodach obecni byli również przedstawiciele władzy: Burmistrz Miasta Bartoszyce – Piotr Petrykowski, Sekretarz Miasta Bartoszyce - Robert Pająk , Wicewójt Gminy Bartoszyce - Bogusław Miluski, Starosta Powiatu Bartoszyckiego – Wojciech Prokocki i wielu zaproszonych gości.

Pełne wyniki zawodów dostępne są w tym miejscu.

mw

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kik #2503057 | 83.9.*.* 16 maj 2018 20:31

    Wybory się zbliżają to i kibice - dygnitarze się pojawili.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages