Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Żydowo. Bieg dla Niepodległej

2018-05-10 05:15:39 (ost. akt: 2018-05-10 05:23:19)

Autor zdjęcia: Anna Jodko

Uczniowie, rodzice, pracownicy i nauczyciele, absolwenci szkoły, mieszkańcy, proboszcz parafii wzięli udział w "Biegu dla Niepodległej". Był to element programu w jakim uczestniczy szkoła w Żydowie.

Szkoła Podstawowa im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie przystąpiła do programu, który przygotował Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej "Niepodległa 1918 – 2018”, którego celem jest przeżycie setnej rocznicy odzyskania Niepodległości w szerokich kręgach społeczeństwa, w kraju i poza jego granicami.

Kolejnym zadaniem w ramach programu było zorganizowanie 4 maja 2018 roku "Biegu dla Niepodległej” o zasięgu lokalnym.

Uczniowie, rodzice, pracownicy i nauczyciele, absolwenci szkoły, mieszkańcy, proboszcz parafii wzięli udział w zorganizowanym biegu. Było to doskonałym momentem przypomnienia Konstytucji 3 Maja jako święta mądrości narodu i jego klasy politycznej, która potrafiła podnieść się z upadku i wskazać narodowi cele przyświecające sześciu pokoleniom Polaków oraz czasem aktywnego spędzenia czasu.

Wydarzenie stało się okazją do zaproponowania całym rodzinom zdrowego i radosnego spędzenia dnia.

Trasa biegu odbywała się na dwóch dystansach. Trasa nr 1 -dzieci do lat 9 – 300 metrów oraz Trasa nr 2 około 1,5 km -uczniowie, młodzież, dorośli.

Pośród pól i lasu trasa oznaczona była biało-czerwonymi chorągiewkami, metą biegu była kotlinka w lesie, gdzie na wszystkich czekała kiełbaska z grilla, woda i zupa.

Anna JodkoCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages