Wtorek, 16 lipca 2019. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Za kilka dni zawody motocrossowe w Falczewie. Będzie to memoriał Tomasza Lasoty

2018-05-07 09:09:03 (ost. akt: 2018-05-09 15:48:01)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

W niedzielę 13 maja od strony podbartoszyckiego Falczewa będzie słychać odgłos motocyklowych silników. Na tamtejszym torze odbędą się bowiem zawody motocrossowe, będące 5. rundą Mistrzostw Strefy Polski Północnej oraz 3. rundą Mistrzostw Warmii i Mazur (g. 12).

W MPSP odbyły się do tej pory cztery rundy. Zawodnicy startowali kolejno w Lidzbarku Warmińskim, Mrągowie, Sobieńczycach i Kwidzynie. Największą frekwencję miała trzecia runda, w której udział wzięło 181 motocrossowców.

W dwóch pierwszych zawodach startował Piotr Wykowski z Wirażu Bartoszyce (klasa MX B). W Lidzbarku Warmińskim zajął 7. miejsce, zaś w Mrągowie został sklasyfikowany na 9. pozycji. W punktacji rocznej zajmuje 10. pozycję.

Tegoroczne zawody w Falczewie to jednocześnie memoriał tragicznie zmarłego we wrześniu ub.r. Tomasza "Tomali" Lasoty — człowieka, który choć sam nie startował w motocrossie, to był sportowi temu całkowicie oddany.

Był jednym z inicjatorów i budowniczych toru na Falczewie. Do każdych zawodów przystępował z wielkim zapałem. Ci, którzy go znali, pamiętają jego pracowitość i bezinteresowność ujawniającą się przed motocrossem.

Na tydzień przed zawodami "Tomala" brał wolne z pracy i przygotowywał tor. Bez względu na pogodę pilnował prac spychaczy i koparek, wycinał chaszcze, palikował, biegał ze szpadlem usuwając kamienie. Nie trzeba było mu wyznaczać prac, bo sam wiedział najlepiej, co jest jeszcze do zrobienia, co można poprawić, co usprawnić.

Podczas zawodów Tomek czuwał nad porządkiem w strefie zjazdów, monitorował chronometraż, kontrolował maszynę startową. Po zawodach sprzątał parking, porządkował trasę i myślał o następnych mistrzostwach.

W tym okresie znajdował też czas na treningi z synem, który dzięki jego staraniom zdał egzamin na licencję motocrossową w wieku 8 lat.

Pierwszy raz nie ma Go wśród nas. Rozglądamy się, czy przypadkiem nie wyłoni się zza tumanów kurzu wzbijanych przez motocykle na trasie... Wspominamy i... tęsknimy. Ta tęsknota wryła się już na trwałe w naszą pamięć, bo o takich ludziach jak "Tomala", szczerze i do końca oddanych swojej pasji, nie powinno się nigdy zapominać.


kwk, MW

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. vvv #2498736 | 176.97.*.* 10 maj 2018 10:04

  A czym się ten Lasota zasłużył dla Bartoszyc że impreza jest nazwana jego nazwiskiem??

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages