Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Krawczyki. Apel z okazji świąt majowych

2018-05-05 08:13:05 (ost. akt: 2018-05-05 08:19:31)

Autor zdjęcia: Ewa Trzcińska

Uczniowie szkoły podstawowej w Krawczykach obchodzili uroczyście święta majowe. Uczcili Święto Pracy i rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dzień Flagi RP, Święto Konstytucji 3 Maja i dzień zakończenia II wojny światowej w Europie.

W piątek 27 kwietnia 2018r. z okazji zbliżających się świąt majowych trzy uczennice z klasy VI oraz uczniowie klas IV i V zaprezentowali całej społeczności szkolnej program słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego.

Przedstawili w nim wydarzenia historyczne związane z przypadającymi w dniach: 1 V - Świętem Pracy i 14. rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, 2 V - Dniem Flagi, 3 V - Świętem Konstytucji 3 Maja, 8 V - dniem zakończenia II wojny światowej w Europie.

Dzieci podczas występu podkreśliły wkład przodków w nasze obecne życie. Zaznaczyły, jak ważnym dla Polaków zadaniem jest wspominać i kontynuować ich dzieło.

Ozdobione kokardami narodowymi odświętne stroje uczestników apelu oraz okolicznościowe dekoracje wprowadziły podczas uroczystości nastrój powagi a u zgromadzonych - poczucie dumy narodowej.

Ewa Trzcińska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages