Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Dzień Ziemi w szkole w Żydowie

2018-05-01 10:32:45 (ost. akt: 2018-05-01 10:37:54)

Autor zdjęcia: Joanna Siwińska

Wyjątkowo uroczyście obchodzono Dzień Ziemi w Szkole podstawowej im. J. Dąbrowskiego w Żydowie. Był apel, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, prezentacja dotycząca lasu i happening dotyczący wody pitnej.

27 kwietnia 2018 roku odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Kubiszewskiej.

Na uroczystość przybyli zaproszeni przez panią dyrektor Beatę Szymko goście: z Urzędu Gminy p. Iwona Birecka kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu, z Nadleśnictwa Bartoszyce p. Mateusz Wrona, z Koła Łowieckiego "Szarak" p. Bogdan Wawirowicz oraz artysta plastyk p. Jan Bachar.

Uczniowie z oddziału przedszkolnego i z klasy trzeciej zaprezentowali przygotowane specjalnie na tę okazję pod kierunkiem p. Anny Jodko i p. Joanny Siwińskiej piosenki oraz inscenizację o tematyce przyrodniczej. Natomiast uczniowie z klasy IV przeczytali napisane na lekcji przyrody listy o ochronie środowiska.

Nasz gość z Nadleśnictwa Bartoszyce przedstawił bardzo ciekawą i pouczającą prezentację na temat „Las, jak o niego dbać i chronić?”.

Dekorację apelu stanowiły prace plastyczne, które wpłynęły na zorganizowany przez naszą szkołę Gminny Konkurs Plastyczny pt.: „Życie w wodzie”. Na konkurs wpłynęło 180 prac ze wszystkich szkół podstawowych gminy Bartoszyce. Zaproszeni goście, jako komisja konkursowa, wyłonili zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Mieli na pewno niełatwe zadanie. Fundatorami nagród dla laureatów był Urząd Gminy Bartoszyce, Nadleśnictwo Bartoszyce i Koło Łowieckie „Szarak”.

W tym dniu nawiązując do Światowego Dnia Wody, który miał miejsce 22 marca, postanowiliśmy również przypomnieć uczniom naszej szkoły to, że woda jest ważna i że należy ją szanować.

Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. W związku z czym na podsumowanie uroczystości Dnia Ziemi zorganizowano happening pt. "Kolejka po wodę", podczas którego każdy uczeń otrzymał butelkę wody mineralnej. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły mają świadomość, jak wielkim bogactwem nas wszystkich jest czysta woda.

Joanna Siwińska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. was #2496095 | 94.254.*.* 4 maj 2018 20:06

    a rodzice szambo do rzeki pompują noca

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages