Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Zwycięskie walki braci Kuźniaków podczas charytatywnej gali w Kętrzynie. ZDJĘCIA, FILM

2018-04-28 08:13:44 (ost. akt: 2018-04-28 13:15:57)
Charytatywna gala sportów walki w Kętrzynie: z lewej Sebastian Kuźniak

Charytatywna gala sportów walki w Kętrzynie: z lewej Sebastian Kuźniak

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Dziewięć pojedynków MMA i kickboxingu można było zobaczyć podczas charytatywnej gali sportów walki w Kętrzynie. W klatce pojawili się m.in. Sebastian i Michał Kuźniakowie z Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo. Obaj wygrali swoje walki.

Godz. 16
Kilka godzin przed walką: Damian Bastek (z lewej) i Sebastian Kuźniak
Fot. Grzegorz Kwakszys
Kilka godzin przed walką: Damian Bastek (z lewej) i Sebastian Kuźniak
Zjawiamy się w hali kętrzyńskiego MOSiR-u. Choć początek gali zaplanowano na g. 19, organizatorzy poprosili o wcześniejszy przyjazd, by dokonać oficjalnego ważenia. Zawodnicy po kolei stają na wadze, ale po kilkudziesięciu minutach, kiedy przyjeżdżają już wszyscy uczestnicy walk, powtarzają tę czynność, tym razem kończąc ją stanięciem oko w oko.

Obok braci Kuźniaków z Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo, którzy stoczą pojedynki kickboxerskie w formule k1 (trzy rundy po dwie minuty) kibice zobaczą w klatce zawodników z Pisza, Kętrzyna, Suwałk, Karolewa.

Godz. 16.30
Od lewej: Sebastian Kuźniak, Michał Kuźniak i trener Tomasz Zaremba
Fot. Grzegorz Kwakszys
Od lewej: Sebastian Kuźniak, Michał Kuźniak i trener Tomasz Zaremba
Do rozpoczęcia wydarzenia wciąż jeszcze sporo czasu. Jedni wykorzystują go na rozmowy, inni zaszywają się w szatniach. Ot, typowy element każdego turnieju... W hali organizatorzy wciąż dopinają ostatnie szczegóły. My też trochę leżymy na materacach, po czym ruszamy do pobliskiego sklepu, by nieco zaspokoić głód.

Gala ma charakter charytatywny. Zebrane podczas niej pieniądze trafią do rodziców 14-letniego mieszkańca Kętrzyna Damiana Buniowskiego. Zostaną przeznaczone na jego leczenie i rehabilitację. Damian później pojawi się w klatce, przywitany przez kibiców gromkimi brawami.

Godz. 17
Odprawa z sędziami
Fot. Grzegorz Kwakszys
Odprawa z sędziami
Wszyscy zawodnicy muszą udać się na odprawę z sędziami. Najpierw zasady walk w MMA wyjaśnia arbiter, który je poprowadzi. Tłumaczy, jakich technik można używać, a jakie są zabronione. Mówi też, w jakich sytuacjach zakończy pojedynek.

Podobne sprawy omawia sędzia, który poprowadzi pojedynki kickboxerskie. Tutaj na początku ogłoszono, że zawodnicy będą musieli walczyć w kaskach. Ci woleliby ich nie zakładać, do czego próbują przekonać sędziów. W końcu im się to udaje.

Godz. 19.28
Przygotowania w szatni
Fot. Grzegorz Kwakszys
Przygotowania w szatni
Rozpoczęcie gali nieco się przeciąga, ale od kilkunastu minut Sebastian i Michał rozgrzewają się już w szatni, w czym pomagają im trenerzy Tomasz Zaremba i Zbigniew Daćko. Michał robi to intensywniej. On pierwszy z braci stoczy swój pojedynek. Jego rywalem będzie Krystian Górski z Berserkers Team Suwałki. Ich walka będzie drugą, jaką zobaczą kibice zgromadzeni w kętrzyńskiej hali.

Godz. 20.14
Michał Kuźniak podczas walki z Krystianem Górskim
Fot. Grzegorz Kwakszys
Michał Kuźniak podczas walki z Krystianem Górskim
Rywal Kuźniaka rzucił się na niego od początku pierwszej rundy, ale z upływem kolejnych minut wyraźnie widać jak traci siły. Zawodnika z Suwałk dopinguje sporo grono kolegów, ale i Michał ma na trybunach swoich kibiców, którzy głośnym skandowaniem i okrzykami dają o sobie znać.

Przewaga młodszego z braci Kuźniaków jest coraz wyraźniejsza. Przeciwnik wytrzymuje do końca, ale sędziowie nie mają wątpliwości. Cała trójka punktuje zwycięstwo Michała.

Godz. 20.29
W szatni, po walce
Fot. Grzegorz Kwakszys
W szatni, po walce
W szatni Michał dochodzi do siebie po stoczonym przed chwilą pojedynku. Wciąż jeszcze ciężko oddycha, co jakiś czas jego twarz wykrzywia się w grymasie bólu. Łapie się za lewą nogę. - Skurcz - mówi. W szatni pojawiają się ojciec zawodnika oraz... proboszcz parafii w Żydowie.

Choć walka wygrana, to trenerzy mają trochę uwag. Przede wszystkim o nierealizowanie założeń taktycznych. - Walkę wygrywa się przede wszystkim na punkty. Nokauty są zawsze przy okazji - tłumaczą szkoleniowcy.

Godz. 20.57
Ekipa Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo, już po walce Sebastiana, z Joanną Jędrzejczyk
Fot. Grzegorz Kwakszys
Ekipa Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo, już po walce Sebastiana, z Joanną Jędrzejczyk
Sebastian Kuźniak stoczy podczas gali walkę nr 6. Jego rywalem jest Damian Bastek z Pisza. Kiedy zawodnik bartoszyckiego klubu przygotowuje się do pojedynku, na korytarzu poruszenie - właśnie przyjechała Joanna Jędrzejczyk, jeszcze do niedawna mistrzyni świata UFC mieszanych sztuk walki.

Szatnia pustoszeje. Na korytarzu wokół olsztynianki już zrobił się mały tłum. Jędrzejczyk uśmiecha się od ucha do ucha, chętnie pozuje do zdjęć. Bartoszycka ekipa także zrobi sobie z nią wspólną fotografię, ale dopiero po walce Sebastiana. Chłopaki z dumą też będą wypinali pierś, by mistrzyni podpisała im się na koszulkach.

Godz. 21.34
Walka Sebastiana Kuźniaka (z lewej)
Fot. Grzegorz Kwakszys
Walka Sebastiana Kuźniaka (z lewej)
W końcu i Sebastian doczekał się swojego pojedynku. Podobnie jak w przypadku Michała, rywal także nie ma sił na walkę w pełnym dystansie trzech rund. Chociaż na początku drugiej trafia starszego Kuźniaka lewym sierpowym, po którym ten zachwiał się. - Pociemniało mi przed oczami - powie później w szatni Sebastian.

Z kolejnymi minutami to jednak on zadaje więcej ciosów. W trzeciej rundzie okłada rywala na tyle, by sędzia zdecydował się przerwać pojedynek. Po ogłoszeniu werdyktu Sebastian wskakuje jeszcze na siatkę i dziękuje swoim kibicom, którzy dopingowali go w Kętrzynie.

Godz. 21.48
Sebastian Kuźniak po swojej walce
Fot. Grzegorz Kwakszys
Sebastian Kuźniak po swojej walce
I już po wszystkim. Dwie walki, dwa zwycięstwa. Kolejny start braci Kuźniaków jest zaplanowany na połowę maja. Wezmą wtedy udział w Pucharze Świata w kickboxingu, który odbędzie się w Budapeszcie.


Grzegorz Kwakszys
g.kwakszys@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. haha #2500164 | 95.90.*.* 12 maj 2018 18:08

    Dwie walki pod remiżą

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages