Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Lekcja oszczędzania w szkole podstawowej w Żydowie

2018-04-27 14:51:24 (ost. akt: 2018-04-27 14:54:06)

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie spotkali się z dyrektorem jednego z banków Radosławem Wójcikiem na zorganizowanej przez opiekuna SKO lekcji z zakresu przedsiębiorczości i oszczędzania.

Spotkanie miało miejsce 24 kwietnia br. w siedzibie szkoły. Zaproszony gość przeprowadził wśród uczniów lekcję połączoną z mini konkursem. Zapoznał słuchaczy z historią pieniądza oraz jego współczesną rolą w gospodarce i życiu każdego człowieka.

Przedstawił również wizję niedalekiej przyszłości, w której może nie być miejsca dla papierowej wersji pieniądza. Dodatkowo uzmysłowił dzieciom, że pieniądze są w nieustannym obiegu pomiędzy firmami i gospodarstwami domowymi. Nie obyło się też bez pytań od naszych podopiecznych, na które zaproszony gość w wyczerpujący i dostosowany do słuchaczy sposób odpowiadał.

W trakcie trwania lekcji pan Radosław przeprowadził konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Punktem kulminacyjnym spotkania było nagrodzenie uczniów biorących udział w przeprowadzonym przez opiekuna SKO w szkole Joannę Borys konkursu plastycznego pod tytułem „Oszczędzanie popłaca” – komiks. Nagrody w konkursie, ufundowane przez jeden z banków, wręczył sam dyrektor, gratulując wszystkim i zachęcając do organizacji i udziału w kolejnych.

Całe spotkanie zwieńczono podziękowaniem dla gościa za przybycie oraz zaproszeniem do dalszej współpracy z równie niegasnącym zapałem.

Joanna Borys


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages