Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Policjanci spotkali się w Powiatowym Urzędzie Pracy z osobami bezrobotnymi

2018-04-27 09:09:49 (ost. akt: 2018-04-27 09:18:13)

Policjanci z bartoszyckiej komendy realizują cykl spotkań z bezrobotnymi. Funkcjonariuszka zachęcała do wstąpienia w szeregi policji, przedstawiła możliwości jakie daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, mówiła też o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i o tym, jak nie dać się oszukać metoda na wnuczka, czy policjanta.

W środę 25 kwietnia policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach spotkała się z bezrobotnymi 
z powiatu bartoszyckiego. Spotkania aktywizujące bezrobotnych organizowane są cyklicznie 
w miejscowym Powiatowym Urzędzie Pracy.

Policjantka mówiła o zasadach doboru do służby w policji, 
o możliwościach jakie dają aplikacje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda. Rozmawiała z uczestnikami o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów 
w ruchu drogowym. Przypomniała, że każdy pieszy poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu musi używać elementów odblaskowych i wręczyła uczestnikom spotkania opaski odblaskowe.

W kolejnej części policjantka przedstawiła najczęstsze metody i techniki, jakie stosują oszuści. Warto o tym rozmawiać, bo pomimo tego, że świadomość społeczeństwa o tym procederze stopniowo rośnie, nadal są osoby, które ulegają emocjom, czy presji wywieranej przez przestępcę 
i dając się oszukać tracąc oszczędności życia.

Policjantka przypominała, że policjanci NIGDY nie proszą o pieniądze i nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie.

Najprościej ustrzec się przed tego typu oszustem kończąc rozmowę w momencie, gdy rozmówca powie, że jest policjantem czy innym funkcjonariuszem i poprosi o pieniądze.

Marta Kabelis
KPP Bartoszyce


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ppp #2493155 | 88.220.*.* 28 kwi 2018 09:00

  Za chwilę będą bilety wysyłać jak za dawnych lat do woja :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kik #2492724 | 83.6.*.* 27 kwi 2018 15:51

  Policjantka, policjantka, poli.....ka. Może ma stopień,amoże imięinazwisko?

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. A.P. #2492591 | 91.196.*.* 27 kwi 2018 12:31

  Tacy zwykli policjanci którzy mają około 20 lat pracy uciekają teraz masowo na emerytury,zostają tylko ci co nie mają uprawnień i na stołkach którzy nie muszą ryzykować a wszystko co może im się przydarzyć do oparzenie kawą. Pieniądze słabe nawet jak na Bartoszyce za pracę w nocami, weekendy, sylwester i wszystkie inne święta. Ryzyko nie małe, styczność z śmiercią, chorobami, patologią i całym złem, a do tego podłe warunki i lichy sprzęt co widać gołym okiem. To lepiej iść do wojska i pobawić się w wojenkę bo misjetomożei niebezpieczne ale pełno na nie chętnych. Nikt mi nie będzie wrogiem bo dostał mandat czy poszedł siedzieć. Pochodzę po koszarach, postrzelam, pośpiewam i 13:30 w piątunio do domku a jak weekendzik to ekstra płatny i jeszcze z wyżywieniem a dodatkowo za sobotę 2 dni wolne :-) Policja się chowa, mają niższe zarobki, żę o mieszkaniówce nie wspomnę. Policjant 4 tysiące, żołnierz 60 tysięcy. Wybierajcie :-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. No to zaraz paczeć #2492478 | 109.241.*.* 27 kwi 2018 09:28

  jak obniży się wymagania do Policji. Niestety ale pieniądze marne, a robota prze#$%^na. #65 dni w roku gotowy do akcji i za ile? Za 2500 zł. I jeszcze warunki emerytalne zmienione na prawie takie same jak w cywilu... Po co nadstawiać głowę?

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages