Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Jesteśmy przyjaciółmi przyrody – dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 obchodziły Światowy Dzień Ziemi

2018-04-24 07:56:13 (ost. akt: 2018-04-24 08:06:09)

Autor zdjęcia: Krystyna Sekita

Kilka dni trwały obchody Dnia Ziemi w przedszkolu nr 2 w Bartoszycach. Działania podsumowano podczas uroczystości zorganizowanej 23 kwietnia. Zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolne a na koniec dzieci obiecały dbać o środowisko.

Światowy Dzień Ziemi” jest to największe ekologiczne święto, w naszym przedszkolu obchodziliśmy je kilka dni . Dzieci uczestniczyły w patrolu ekologicznym wokół przedszkola, wzięły udział w spotkaniu z panią Agnieszką Zadrożyńską z ZGO, która przypomniała dzieciom zasady segregacji śmieci - kolory pojemników i co można a czego nie można do nich wrzucać.

Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać zdobytą wiedzę wrzucając obrazki ze śmieciami do odpowiednich pojemników.

Dzieci dowiedziały się jak oszczędzać wodę, energię, oraz co to jest recykling.

Działania te zostały zakończone uroczystością "Dnia Ziemi” która odbyła się 23.04.2018 r. o godzinie 10.

W tym dniu królowały w przedszkolu kolory ziemi dzieci ubrane były na zielono, niebieski, żółto, czerwono, szaro. Odwiedziła nas również ,"Matka natura” , która poprosiła o pomoc w zachęceniu wszystkich ludzi do dbania o środowisko.

Przedszkolaki ze wszystkich grup prezentowały się w układach słowno-muzycznych przygotowanych na tę okazję: "Skrzaty” prezentowały się w piosence "Ziemia wyspa zielona”, przedszkolaki z grupy "Jeżyki” zaprezentowały się w ”Ekologicznej piosence”, o czystej wodzie śpiewały dzieci z grup "Wiewiórki” i ,"Pszczółki”, ,"Krasnoludki” utrwaliły wszystkim zasady segregacji śmieci, a ,"Misie” i ,"Biedronki” – przypomniały jak należy dbać o środowisko i sprzątać świat, rozwiązywały zadania i zagadki dotyczące ekologii i ochrony środowiska.

"Matka Natura” była dumna z wiadomości jakie posiadają dzieci z zakresu ekologii, pomogła w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego ogłoszonego w przedszkolu "Jesteśmy przyjaciółmi ziemi”, każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrody ufundowane przez pana starostę Powiatu Bartoszyckiego Wojciecha Prokockiego.

Na koniec dzieci złożyły przyrzeczenie ,"Przyjaciół przyrody” oraz obiecały dbać o ziemię i zachęcać do tego inne dzieci i dorosłych za pomocą ulotek, które przyniosła "Matka natura.

Wyrażamy nadzieję, że ta uroczystość na długo pozostanie w pamięci uczestników, a w konsekwencji rozbudzi ciekawość światem a także uzmysłowi nam wszystkim,  że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy, ile mamy lat.

Działania ekologiczne również na stałe wpisane są w działalność naszej placówki poprzez systematyczne zbieranie makulatury, zużytych baterii , płyt CD, plastikowych nakrętek co wpływa na kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa.

Krystyna Sekita


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages