Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Bezpieczni w sieci — tematem spotkania z policjantami w Kinkajmach

2018-04-16 09:05:59 (ost. akt: 2018-04-16 09:09:24)

Chcemy tego, czy nie, ale dzisiejsza młodzież większość swojego wolnego czasu poświęca na surfowanie w Internecie. Najważniejsze dla ich bezpieczeństwa jest świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą nieodpowiedzialne korzystanie z tego narzędzia kontaktu ze światem. Policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o tym, jak być bezpiecznym w sieci.

W poprzednim tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach spotkali się z uczniami 
w szkole podstawowej w Kinkajmach. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci.

Dzieci i młodzież dowiedziały się, że osoby korzystające z Internetu nie są anonimowe. Policjanci informowali uczestników spotkania, że nie można nikogo obrażać i ośmieszać negatywnymi komentarzami umieszczanymi na popularnych portalach społecznościowych.

Młodzież usłyszała, że na pozór niewinne zdjęcie umieszczone w Internecie może być powodem sporych kłopotów. Dzieje się tak, jeżeli znajdująca się na nim osoba nie zgadza się na jego publikację.

Kolejna część spotkania poświęcona była bezpieczeństwu pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym i bezpiecznym zrachowaniom w czasie wolnego czasu. Policjanci zachęcali uczniów, aby swój wolny czas spędzali nie tylko przed komputerem, ale jeżdżąc bezpiecznie rowerem, na rolkach, czy grając w piłkę.Marta Kabelis
KPP Bartoszyce

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages