Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Bartoszyce. Obchody Dnia Autyzmu

2018-04-15 08:12:24 (ost. akt: 2018-04-18 10:02:08)

Autor zdjęcia: Patryk Chrom

Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. W Bartoszycach również celebrowano Dzień Autyzmu. W tym roku w organizację tego święta,wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym, zaangażowała się grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 .

6 kwietnia Bartoszycki Dom Kultury zgromadził pełną salę widzów: lokalnych włodarzy, przedstawicieli oświaty, instytucji kulturalnych, nauczycieli z podopiecznymi ze szkół i przedszkoli oraz rodziców.

Nie mogło zabraknąć świętujących uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bartoszycach, które uświetniły ten wyjątkowy dzień artystycznymi występami.

Zebrani usłyszeli także o codziennej pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu, o czym opowiedziała Marta Kwilińska - nauczycielka SOSW.

Tegoroczny Dzień Autyzmu był również podsumowaniem projektu młodzieży, której ten temat jest bliski.

-Tworzymy zespół, który od roku realizuje działania pod nazwą „Autyzm istnieje. Otwórz się.” - mówi grupa projektowa z ZSP nr 2.

- Dowiedzieliśmy się, że świadomość społeczeństwa na temat autyzmu jest znikoma, uznaliśmy to za problem społeczny i zgłębiliśmy wiedzę na ten temat – głównie dzięki niesamowitym chłopcom: Kubie, Krystianowi i Rafałowi. Nauczyliśmy się od nich wiele i postanowiliśmy tę wiedzę wykorzystać i przekazać - relacjonują uczniowie.

Projekt realizowany jest w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów Społecznych ”Zwolnieni z Teorii”. Młodzieży udało nam się dotrzeć do 724. uczniów szkół na terenie naszego powiatu. Podczas prelekcji dzielili się doświadczeniami z integracyjnych spotkań z uczniami SOSW w Bartoszycach.

- Zainteresowanie naszymi działaniami wykazały władze samorządowe, ludzie oświaty i kultury, przedsiębiorcy oraz media - opowiada młodzież.

- Jesteśmy wszystkim wdzięczni, ponieważ dzięki ich wsparciu rozpowszechniamy wiedzę na temat autyzmu.

Przeprowadzona przez grupę projektową sonda uliczna wykazała, że wiedza bartoszyczan na temat autyzmu jest niewielka.

- To nas tylko utwierdziło w przekonaniu,że nasze przedsięwzięcia mają sens, dlatego przy każdej możliwej okazji powtarzamy: Autyzm istnieje. Otwórz się. - podsumowuje młodzież.

ZSP2Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages