Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Bezledy. Wiersz dla Niepodległej

2018-04-11 07:53:00 (ost. akt: 2018-04-11 08:00:56)

Autor zdjęcia: Renata Rynkowska- Mężyńska

W szkole w Bezledach odbył się Przegląd Poezji Patriotycznej "Wiersz dla Niepodległej" w którym wzięło udział 17. uczniów. Przegląd ma budować postawy patriotyczne wśród najmłodszych.

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości minister Anna Zalewska ogłosiła obecny rok szkolny 2017/2018 ,,Rokiem dla Niepodległej”. Wychodząc naprzeciw tej idei w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach realizuje się szereg działań.

Jednym z nich jest zorganizowany w piątek 6 kwietnia 2018 roku Przegląd Poezji Patriotycznej "Wiersz dla Niepodległej".

W projekt zaangażowali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W tym dniu, stosownie do okoliczności odświętnie ubrani, z należytą powagą w głosie zaprezentowali wiersze o bohaterach walczących o niepodległość, strofy o pięknie naszej Ojczyzny.

Do recytacji przystąpiło 17. uczniów. Wszyscy wzorowo opanowali teksty i popisali się piękną recytacją. Przerywnikami, a zarazem atrakcją było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali okolicznościowe dyplomy.

Z pewnością to spotkanie to spora cegiełka w budowaniu u dzieci postaw patriotycznych, świadomości narodowej, aby w przyszłości rozumiały słowo Polak- patriota- Polska- moja Ojczyzna i z dumą mówiły o sobie "Jestem Polką. Jestem Polakiem".

Renata Rynkowska- Mężyńska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages