Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Gminne spotkanie profilaktyczne Szkół Podstawowych Gminy Bartoszyce pt. „Kręci nas bezpieczeństwo”

2018-04-10 08:15:09 (ost. akt: 2018-04-10 08:18:24)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

27 marca 2018r. w świetlicy wiejskiej w Galinach, zorganizowany został konkurs profilaktyczny pod hasłem „Kręci nas bezpieczeństwo”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach.

W spotkaniu uczestniczyło osiemnaścioro uczniów z klasy szóstej i siódmej szkół podstawowych z Gminy Bartoszyce wraz ze swoimi opiekunami.

Celem konkursu było zwiększenie zaangażowania i reagowania w przypadku bycia świadkiem lub ofiarą przemocy, zdobycie wiedzy o rodzajach przemocy i sposobach obrony przed nią, uświadomienie skutków stosowania przemocy oraz przeciwdziałanie przemocy w grupie rówieśniczej i w rodzinie.

Podczas konkursu gościliśmy przedstawicieli instytucji: panią Renatę Tadorowską z Urzędu Gminy w Bartoszycach, pana Rafała Słupianek i pana Pawła Mazuro z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, którzy zasiedli w komisji jury i czuwali nad prawidłowością przebiegu konkursu.

Konkurs składał się z trzech części. Pierwsza polegała na indywidualnym napisaniu testu przez uczniów. Następnie jako trzyosobowa drużyna z każdej szkoły uczniowie zmierzyli się ze scenkami sytuacyjnymi zdobywając punkty za prawidłową odpowiedź. Trzecim etapem było rozwiązanie krzyżówki.

Po zsumowaniu wszystkich punktów zdobytych przez uczniów, dogrywkę mieli uczniowie ze SP w Galinach, SP w Sokolicy i SP w Źydowie. Zadaniem ich było ułożenie hasła z rozsypanki wyrazowej w jak najkrótszym czasie.

Komisja wraz z panią dyrektor Mariolą Jagiełło wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bezledach
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Wojciechach
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Galinach

Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca zostali nagrodzeni upominkami. Wszyscy uczniowie otrzymali podziękowania za udział w konkursie profilaktycznym, który przygotowały nauczycielki pani Małgorzata Kwakszys oraz pani Sylwia Kondraciuk.

Wszystkim uczniom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że zorganizowane przedsięwzięcie jest kluczem i wyznacznikiem do podejmowania inicjatyw w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa, które wpisuje się w zadania szkolnego programu wychowawczo – profilaktycznego.

M.JCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages