Kolarze Przyjaźni i Rantu pokazali się z dobrej strony podczas 1. etapu Mazury MTB

2018-04-09 10:00:52(ost. akt: 2018-04-09 19:48:18)
Ekipa MDK UKS przyjaźń Bartoszyce (od lewej): Oliwia Daszkiewicz, Weronika Stapel, Kinga Kosińska oraz trener Sebastian Krawczyk

W Gałkowie odbyła się pierwsza edycja tegorocznego kolarskiego cyklu Mazury MTB — Wyścig szlakiem Starowierców. Na podium stawali m.in. zawodnicy obu bartoszyckich klubów.
MDK UKS Przyjaźń reprezentowały trzy zawodniczki. Oliwia Daszkiewicz wygrała kategorię HKJ na dystansie hobby. Najszybsza w HK1 na tej samej trasie była Weronika Stapel.

Najmłodsza z nich, Kinga Kosińska, startowała w wyścigu dziewcząt 11-12 lat. Zajęła w nim drugie miejsce.

Na podium stanął również Piotr Sobierajski z BKK Rant. Zajął on trzecie miejsce w kategorii EM4 na dystansie expert. W rywalizacji open bartoszycki kolarz przyjechał na metę jako jedenasty.

W kategorii HM4 (dystans hobby) 8. miejsce zajął Paweł Krywko z Rantu (23. w open). Inny zawodnik tego klubu — Piotr Marzec, przyjechał jako 18. w kategorii EM3 (expert).