środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

W Bezledach odbył się konkurs „Kocham śpiewać polskie piosenki”

2018-04-06 11:55:24 (ost. akt: 2018-04-06 12:08:22)

W czwartek 5 kwietnia 2018 r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Bezledach odbyła się V edycja eliminacji gminnych konkursu wokalnego „Kocham śpiewać polskie piosenki”, zorganizowanego pod patronatem wójt gminy Bartoszyce.

Po raz kolejny popłynęły melodie i dźwięki polskich piosenek, których wykonawcami było 19 uczestników, prezentujących swój talent wokalny w kategoriach: szkoły podstawowe (klasy I-III, IV-VII) oraz szkoły gimnazjalne.

Oceny ich występów dokonało jury w składzie: Maria Czarna (przewodnicząca), Irina Pliszka oraz Dorota Kuziak. Swój werdykt komisja wydała w oparciu o następujące kryteria: dobór repertuaru odpowiedni do wieku i możliwości wokalnych uczestnika, muzykalność, interpretację treści piosenki, poziom wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny.

Klasy I-III
1. Kaja Dąbrowska (SP im. Janusza Korczaka w Krawczykach),
2. Julia Langhans (SP im. Janusza Korczaka w Krawczykach),
3. Gabriela Szukis (SP im. Janusza Korczaka w Krawczykach).

Klasy IV-VII
1. Maria Gądziorowska (SP im. Jana Pawła II w Sokolicy),
2. Karolina Dedo (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bezledach),
3. Julia Ikier (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bezledach).

Wyróżnienia
Magdalena Kurpiewska (SP im. Leśników Polskich w Galinach),
Norbert Szukis (SP im. Janusza Korczaka w Krawczykach),
Laura Szkoła (SP im. Janusza Korczaka w Krawczykach).

Klasy gimnazjalne
1. Weronika Mieszkowska (SP im. Jana Pawła II w Sokolicy).

Podczas eliminacji przeprowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury w Tolko wyłoniono laureatów, którzy będą reprezentować gminę Bartoszyce w kolejnym, międzygminnym etapie zmagań.

Przesłuchania odbędą się w dniach 23-24 kwietnia w Dobrym Mieście. Ich organizatorem jest Lokalna Grupa Działania „Warmiński Zakątek” z Dobrego Miasta. W tym czasie uczniowie będą mogli wziąć także udział w warsztatach wokalnych.

Nagrodą główną w konkursie jest udział laureatów każdej kategorii wiekowej w XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Piosenkobranie” w czerwcu tego roku w Opolu.

Zdobywcy miejsc 1-3 otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczył Przewodniczący Rady Gminy Bartoszyce Andrzej Kosakowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki. Kierujemy także podziękowania do opiekunów, którzy przygotowali młodzież do udziału w tym konkursie. Laureatom życzymy natomiast sukcesów nw Dobrym Mieście!

Dorota KuźmickaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages