Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Niezapomniany dzień uczniów „Mechaniaka” na Termach Warmińskich

2018-04-05 17:00:22 (ost. akt: 2018-04-05 17:03:20)

Autor zdjęcia: Danuta Maroska

Uczniowie klas 2 TMT, 2 TPS i 3 TH po raz kolejny udali się na wspólną wycieczkę. Tym razem wybraliśmy się do pobliskich Term Warmińskich.

Wycieczka została zorganizowana w celu zaprezentowania uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, innej od preferowanej przez młodzież w postaci wielogodzinnego spędzania czasu przy komputerze lub na telefonie.

Termy Warmińskie są pierwszym ośrodkiem termalnym zlokalizowanym na północy Polski, w Lidzbarku Warmińskim. To doskonałe miejsce do wypoczynku i relaksu, zarówno dla tych, którzy aktywnie uprawiają sport, jak i dla tych, którzy mają ochotę na chwilę wytchnienia od codzienności.

Obiekt składa się z części sportowej i rekreacyjnej, w której korzystać można z szeregu atrakcji wodnych. Są to m.in. baseny, zjeżdżalnia multimedialna z efektami świetlnymi i akustycznymi, hydromasaże, bicze wodne, a także inne atrakcje – kręgielnia, park linowy, boiska sportowe.

Uczniowie skorzystali z dwóch form wypoczynku proponowanych przez kompleks: basen i kręgle. Grupa uczniów, którzy wybrali baseny – udała się razem z panem Danielem Chruścielem. Wychowawcy z pozostałymi uczniami – korzystali z kręgielni.

Wycieczka na basen była świetną zabawą doskonałą okazją do integracji młodzieży. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekuna pana Daniela, mogli wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać ze wszystkich atrakcji, a mieli ich nie mało.

Czas spędzony „w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń.
Kręgielnia to nie tylko duża dawka adrenaliny, ale także wspaniały sposób na odreagowanie negatywnych emocji oraz kształtowanie poprzez współzawodnictwo zdrowej rywalizacji.

O ile rzut kuli na płaską powierzchnię implikuje problemy natury matematycznej, o tyle rzut kulą po powierzchni płaskiej może dostarczyć wielkiej frajdy w duchu sportowej rywalizacji.

Większość młodzieży po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli. a na tablicy przy imionach młodzieży pojawiały się punkty. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Dwie godziny gry szybko minęły. Uczniowie mieli możliwość poznawania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu, a także uczyli się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Aktywność fizyczna jest gwarantem wszechstronnego rozwoju człowieka, jeśli chodzi o jego zdrowie fizyczne, jak i umysłowe. Poprzez zdrową rywalizację uczy obiektywnego szacowania swoich umiejętności oraz wyznaczania sobie realistycznych celów. Sport kształtuje determinację, umiejętność dokonywania wyborów pomagających osiągnąć cel, przeciwstawienie się trudnościom a przede wszystkim kształtuje osobowość człowieka.

Był to niezapomniany dzień pełen wrażeń, emocji i dobrej zabawy. Okazał się dobrym treningiem przed zbliżającą się wycieczką rowerową a także kolejną porcją integracji zespołu szkolno - klasowego, lekcją sportu i dobrego zachowania.

Danuta Maroska i Edyta Kondraciuk - PieniakCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: DM

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages