Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Można już składać wnioski w kolejnej edycji programu "Klub"

2018-04-04 08:28:57 (ost. akt: 2018-04-04 08:33:21)

Ważna informacja dla małych klubów sportowych — można już składać wnioski o dofinansowanie z kolejnej edycji programu "Klub". W tym roku Ministerstwo Sportu i Rekreacji przeznaczyło na niego 40 milionów zł. W poprzednich latach z dofinansowania programu korzystały m.in. kluby z powiatu bartoszyckiego.

"Klub" działa od 2016 roku. Jest skierowany do klubów sportowych, których podstawowym celem jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych.

Łączna kwota wnioskowanej dotacji może sięgać 10 tys. zł w przypadku klubu jednosekcyjnego oraz 15 tys. zł w przypadku klubu wielosekcyjnego. W ramach wnioskowanego dofinansowania, uczestnikami zajęć oraz obozów sportowych mogą być wyłącznie dzieci lub młodzież do 18. roku życia.

Dotacja może być przeznaczona również dla szkoleniowców. Przysługuje ono w kwocie 6 tys. zł (klub jednosekcyjny) oraz 9 tys. zł (klub wielosekcyjny).

Z pieniędzy z programu można zakupić również sprzęt sportowy lub zorganizować obóz (odpowiednio, 4 oraz 6 tys. zł).

Wnioski o dofinansowanie należy nadsyłać do 8 maja tego roku. Ich rozpatrzenie nastąpi nie później niż do 29 czerwca. Program może być realizowany wyłącznie w okresie od 2 stycznia do 15 listopada tego roku. Przyznane środki finansowe trzeba wykorzystać nie później niż w ciągu 14 dni po terminie zakończenia zadania wskazanego w umowie.

kwk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages