Ruszyły rozgrywki młodzieżowe. Victoria odebrała puchar za awans i wygrała dwumecz z Granicą

2018-03-29 14:36:00(ost. akt: 2018-03-29 15:19:38)

Na Warmii i Mazurach rozpoczęła się wiosenna część piłkarskich rozgrywek młodzieżowych. W czwartek 29 marca odbyły się mecze I ligi wojewódzkiej trampkarzy i juniorów młodszych.
Choć to runda wiosenna rozgrywek, pogoda w Bartoszycach była iście zimowa. Inauguracja wypadła przy padającym śniegu oraz silnym, zacinającym wietrze.

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią rozegrano dwumecz pomiędzy Victorią i Granicą Kętrzyn. W spotkaniu trampkarzy wygrali bartoszyczanie.

Drużyna prowadzona przez Jana Kadziewicza prowadziła w pierwszej połowie 2:0, ale jeszcze przed zmianą stron w ciągu kilku minut to prowadzenie straciła. W drugiej części meczu Victoria ponownie wyszła na dwubramkowe prowadzenie, którego tym razem już nie oddała.

Przed rozpoczęciem meczu kapitanowie Victorii i Granicy odebrali puchary za wywalczony jesienią awans do I ligi. Wręczył go im Marek Łukiewski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

W czwartek w tej samej grupie I ligi miała zagrać również Reduta Bisztynek (trener Tymoteusz Tomasik), ale jej mecz z Mrągowią Mrągowo został przełożony na 11 kwietnia.

Wygraną gospodarzy zakończył się również mecz z kętrzyńskim klubem w I lidze wojewódzkiej juniorów młodszych (tutaj trenerem Victorii jest Kamil Czupajło).