Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Politycy i samorządowcy mówili o powstaniu drugiego mostu, ale nie tylko

2018-03-27 17:16:16 (ost. akt: 2018-03-27 19:04:04)
Uczestnicy konferencji prasowej, która 27 marca odbyła się w Bartoszycach (od lewej): starosta powiatu Wojciech Prokocki, poseł Jacek Protas i wicemarszałek województwa Miron Sycz

Uczestnicy konferencji prasowej, która 27 marca odbyła się w Bartoszycach (od lewej): starosta powiatu Wojciech Prokocki, poseł Jacek Protas i wicemarszałek województwa Miron Sycz

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

We wtorek 27 marca odbyła się w Bartoszycach konferencja prasowa, w której udział wzięli samorządowcy i politycy związani z Platformą Obywatelską. Poruszono podczas niej kilka tematów.

Najważniejszym była sprawa budowy w Bartoszycach drugiego mostu. Powstanie on na przedłużeniu ulicy Poniatowskiego. Inwestycja ma już pełną dokumentację techniczną praz pozwolenie na budowę.

Kilkanaście dni temu komitet monitorujący zatwierdził trzy projekty kluczowe, rekomendowane przez stronę polską do sięgnięcia po pieniądze z programu Polska - Rosja. Wśród tych projektów znalazł się m.in. bartoszycki most.

Podczas konferencji zwrócono jednak uwagę na kwestie finansowania inwestycji. Jak poinformowano, kosztorys zadania wynosi 37 milionów złotych, a dofinansowanie z programu Polska - Rosja sięga blisko 5,5 miliona euro.

- Sporo pieniędzy będzie więc brakowało. Jak wcześniej zaznaczano, ciężar udziału własnego będzie spoczywał na samorządach powiatu bartoszyckiego. W 2014 roku powiat i miasto zadeklarowały po 3 miliony złotych. Teraz będą niewątpliwie musiały prowadzić ze sobą rozmowy. To od tych dwóch samorządów będzie zależał sukces tego projektu - powiedział starosta Wojciech Prokocki.

Obecny podczas konferencji poseł Jacek Protas zaznaczał, że w ostatnim czasie znacznie wzrosły koszty realizowania inwestycji drogowych. Tym też tłumaczył potrzebę znalezienia dodatkowych pieniędzy na wkład własny.

Z kolei wicemarszałek województwa Miron Sycz podkreślał, jak ważną inwestycją będzie również przebudowa drogi wojewódzkiej nr 512 na odcinku od Bartoszyc do Górowa Iławeckiego i dalej, do Pieniężna.

Podczas konferencji starosta Prokocki uspokoił także mieszkańców, iż w szpitalu powiatowym chorzy na płuca nadal będą leczeni. - Nic nie będzie likwidowane. Dodatkowo doczekamy się w końcu oddziału neurologicznego - powiedział starosta powiatu.

Prokocki pozwolił sobie przy tym na uszczypliwość wobec burmistrza Bartoszyc Piotra Petrykowskiego, który dzień wcześniej poruszył kwestię szpitala podczas swojej konferencji.

- Jest obyczaj, że każdy samorząd odpowiada za swoje sprawy i starosta nie komentuje tego, co robi burmistrz. Mógłbym wypowiedzieć się na temat spółek miejskich i tego, co się tam dzieje, a jest o czym mówić. Ale moje kompetencje sięgają innych spraw - stwierdził Prokocki.


Grzegorz Kwakszys
g.kwakszys@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hmm #2475252 | 176.97.*.* 31 mar 2018 07:35

  Czy to prawda ze Burmistrz odwołał Dyrektora BDK?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wredny #2474149 | 88.156.*.* 29 mar 2018 20:47

  Chciałoby się zanucić-"Ale to już było".... http://bartoszyce.wm.pl/6488 9-231776,Drugi-most-dla-Bartoszyc-coraz- blizej,1634598.html

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. bbc #2473617 | 90.207.*.* 29 mar 2018 12:08

   Dlaczego kasujecie wpisy? Nie były obrażliwe. To gazeta katachety i atamana?sat

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. emerytka #2472911 | 176.97.*.* 28 mar 2018 19:27

   Burmistrz Petrykowski swoimi decyzjami ośmieszył się diametralnie. Wyborcy zapewne już nigdy nie wybiorą go na żadne stanowisko, ale nie znaczy to, że mają nami rządzić d o ż y w o t n i o , stale te same osoby i to z małymi efektami dla miasta. Pozdrawiam

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Godny podziwu #2472675 | 188.146.*.* 28 mar 2018 14:29

    Będzie się działo ....hehe . Śmiech na sali,przed każdym wyborami to samo. Achhh heh te bartoszyce

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (24)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages