Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Morsy po raz piąty popłynęły Łyną. Pogoda dopisała, uczestnicy również

2018-03-26 16:08:25 (ost. akt: 2018-03-26 16:13:53)

Po raz piąty morsy z całego województwa w samo południe popłynęły w królowej rzek Warmii i Mazur — Łynie. Piękna, słoneczna pogoda wszystkim kąpiącym oraz mieszkańcom przypominała, że nadeszła wiosna, co dla nas morsów oznacza koniec zimowych kąpieli.

Do Bartoszyc przyjechały morsy z klubów: Biskupieckie Morsy, Bisztynecki Klub Morsów Przerębel im. Krzysztofa Matysiaka, Kętrzyńskie Morsy, Morsy Lidzbark Warmiński, Morsujący Rowerzyści Olsztyn, Morsy Orneta oraz przedstawiciel Pozytywnych Dobre Miasto.

Wśród gorącej atmosfery wiosennego pikniku i ku uciesze mieszkańców, około osiemdziesięciu osób, po krótkiej rozgrzewce, przepłynęło od mostu przy ulicy Bema do przystani BOSiR.

Nie lada to wyzwanie, gdyż odcinek pokonuje się w ok. 9 minut! Na pochwałę zasługuje fakt udziału w kąpieli 10–letniego Dariusza Konczalskiego z Morsujących Rowerzystów Olsztyn, który wykazał się wielką odwagą. Nad bezpieczeństwem w wodzie czuwali jak co rok strażacy.

Po kąpieli, przy wspaniałych dźwiękach muzyki zespołu Autsjat, rozpoczęła się integracja klubowa. Gorące posiłki, napoje, a także sporo słodkości rozgrzały serca morsów, co pokrótce spowodowało wspólne tańce, hulanki, swawole.

Ogromnie dziękujemy wszystkim klubom za tak liczny przyjazd. Dziękujemy mieszkańcom Bartoszyc, którzy w Niedzielę Palmową wybrali się na spacer i przyszli nas dopingować. Dziękujemy organizatorom, czyli wszystkim morsom i fokom z Bartoszyckiego Klubu Polar za zaangażowanie.

Dziękujemy bardzo i zapraszamy za rok!

kd


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages