Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Wyróżnienie bartoszyckiego „Mechaniaka” na XXIV Giełdzie Wynalazków

2018-03-25 11:58:40 (ost. akt: 2018-03-25 12:05:20)

Autor zdjęcia: archiwum ZSP nr 1 w Bartoszycach

22 marca 2018 r. w Warszawskim Domu Technika NOT odbyła się XXIV Giełda Wynalazków nagrodzonych na arenie międzynarodowej w latach 2016-2017 medalami złotymi oraz złotymi z wyróżnieniem. Wśród wyróżnionych ok. 30 podmiotów znalazł się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach za projekt: Opaska przyszłości – Zaawansowany system kontroli stanu zdrowia połączony z funkcją sterowania inteligentnym domem.

Twórcami projektu byli Jacek Prokopczuk i Artur Lipski pod kierunkiem mgr. inż. Zbigniewa Murawskiego.

Uroczystość została wpisana w program obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i uzyskała prawo posługiwania się logo przyjętego przez Sejm Rzeczypospolitej Wieloletniego Programu NIEPODLEGŁA, któremu patronuje prezydent RP Pan Andrzej Duda.

Pan prezydent skierował do laureatów i organizatorów dzisiejszej uroczystości przesłanie, które odczytała Barbara Fedyszak – Radziejowska, Doradczyni  prezydenta RP.

Giełda Wynalazków była objęta Honorowym Patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, który wystosował list gratulacyjny do laureatów i organizatorów uroczystości. List odczytała pani Renata Janik – doradczyni wiceprezesa Rady Ministrów.

Partnerem wydarzenia był Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, który na uroczystości reprezentowała prezes dr Alicja Adamczak. Uroczystości patronowała Rada Główna Instytutów Badawczych, którą reprezentował przewodniczący Rady prof. Leszek Rafalski.

Warto przypomnieć, że podobne wyróżnienia bartoszycki „Mechaniak” uzyskał w roku 2011 – za projekt Inteligentny Układ Sortujący (Damian Łazurkiewicz i Piotr Jędrzejewski) oraz w roku 2013 – za projekt Mechatroniczny Trenażer Układów Sterowania Programowalnego (Adam Dub, Michał Karpiński); oba projekty wykonano pod kierunkiem mgr. inż. Zbigniewa Murawskiego.

Tegoroczny sukces (a wyróżniane były głównie wyższe uczelnie techniczne oraz instytuty badawcze) to zacne uświetnienie jubileuszu 50-lecia szkoły obchodzonego w roku 2018, a jednocześnie wyzwanie, abyśmy kolejne lata pracy szkoły mogli świętować z podobnymi sukcesami.

Zbigniew MurawskiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Autor artykułu #2470731 | 188.146.*.* 25 mar 2018 22:26

    Pisze o sobie w samych superlatywach...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages