Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Uczniowie z Rodnowa są już pełnoprawnymi czytelnikami

2018-03-23 12:01:38 (ost. akt: 2018-03-23 12:07:00)

We wtorek 20 marca br., tuż przed Dniem Wiosny, miała miejsce w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie ważna uroczystość. Uczniowie pierwszej klasy zostali oficjalnie przyjęci i pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

Nie było to jednak takie proste i oczywiste. Maluszki musiały zdać trudny egzamin, by zostać prawdziwymi czytelnikami. Brały udział w przygotowanych przez bibliotekarza konkurencjach. Układały tytuły znanych i lubianych wierszy oraz baśni.

Ponadto zgadywały, o jakie pojęcia związane z biblioteką i pracą bibliotekarza chodzi. Nie obyło się bez czytelniczych zgadywanek–rymowanek, na które dzieci odpowiadały bezbłędnie. Z „listem książki” do czytelników wystąpiła jedna z uczennic — Aleksandra Huszcza, zaś najmłodsi, słuchając go z uwagą, wynotowali najważniejsze „prośby” książki względem przyszłych czytelników. 

Aby pasowanie nabrało mocy, podopieczni złożyli uroczystą przysięgę „na encyklopedię”. Po krótkim przedstawieniu uczniom zasad funkcjonowania biblioteki szkolnej, zapoznaniu z regulaminem i księgozbiorem oraz uroczystym złożeniu i podpisaniu czytelniczej  przysięgi, wszyscy zostali pełnoprawnymi czytelnikami. Na pamiątkę tego wydarzenia wychowankowie otrzymali dyplomy.

Cała uroczystość przypieczętowana została wypożyczeniem przez pierwszoklasistów książek oraz słodkim poczęstunkiem. Tym miłym akcentem zakończył się pełen emocji dzień. Mamy nadzieję, że zapał do czytania naszych uczniów rozkwitnie jeszcze bardziej wraz z przyjściem wiosny.

Joanna BorysCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages