Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Co przyniosła wizyta w sportowych związkach? W Bartoszycach ma się odbyć mecz... bokserski

2018-03-22 12:52:38 (ost. akt: 2018-03-22 13:10:57)

Przez dwa dni delegacja w składzie: burmistrz Piotr Petrykowski, dyrektor Bartoszyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Norbert Gromulski oraz Sławomir Kirkuć z tejże instytucji przebywała w Warszawie, gdzie na zaproszenie odwiedzała polskie związki sportowe i nie tylko.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Polskim Komitecie Olimpijskim, gdzie delegacja spotkała się z głównym specjalistą ds. sportu Marianem Sypniewskim, w przeszłości dwukrotnym medalistą olimpijskim i mistrzem świata we florecie oraz Magdaleną Garlej.

Rozmowy dotyczył dalszej współpracy, a przede wszystkim omawiana była współpraca edukacyjno–olimpijska dla dzieci ze szkół w Bartoszycach. Na zakończenie przedstawicieli Bartoszyc zaproszono na Galę Mistrzów Olimpijskich.

Kolejnym celem był Polski Związek Koszykówki, gdzie spotkano się z Barbara Milewską. Tutaj omówiono organizację w Bartoszycach kolejnych turniejów pod patronatem prezesa związku.

Następnie delegacja udali się do hali sportowej, gdzie odbywał się memoriał Feliksa Sztamma. Tam doszło do spotkania z Leszkiem Piotrowskim, prezesem Polskiego Związku Bokserskiego oraz członkiem zarządu PKOl.

Głównym celem tej wizyty były ustalenia dotyczące zorganizowania w Bartoszycach meczu międzypaństwowego w boksie. Najprawdopodobniej będzie to mecz Polska — Rosja, z udziałem 8 rosyjskich medalistów mistrzostw świata i olimpiady. W grę wchodzi także mecz z Katarem.

Ostatnim etapem pierwszego dnia była wizyta w Legii Warszawa. Tutaj dyskutowano o przygotowań do IX Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Prezesa Legii Warszawa, który co roku odbywa się w Bartoszycach.

Na drugi dzień delegacja pojawiła się z Związku Piłki Ręcznej w Polsce na spotkanie z Damianem Drobikiem, dyrektorem ds. relacji zewnętrznych, gdzie omawiana była współpraca w sprawie wyjazdów bartoszyckich dzieci na mecze reprezentacji Polski oraz uczestnictwa zawodników w "Biegu z Gwiazdą".

Następnym punktem był Polski Związek Piłki Nożnej, gdzie czekał Eugeniusz Nowak, wiceprezes ds. organizacyjno-finansowych. Rozmowy dotyczyły rozegrania w Bartoszycach meczu towarzyskiego jednej z młodzieżowych reprezentacji Polski oraz turnieju Legia Bart 2018.

Ostatnim etapem był Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, gdzie spotkano się z jego rzecznikiem prasowym Markiem Kaczmarczykiem. Były miłe wspomnienia z imprez rangi mistrzowskiej, które w przeszłości organizowano w Bartoszycach (dwukrotnie Drużynowy Puchar Polski Kobiet, Mistrzostwa Polski Weteranów). Plan jest taki, by... w 2019 roku zorganizować podobny turniej.

Delegacja pozyskała wiele sportowych gadżetów, które zostaną wykorzystane na nagrody podczas imprez sportowych.

ksCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages