Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach

2018-03-20 14:17:31 (ost. akt: 2018-03-20 14:20:44)

Autor zdjęcia: Teresa Bryła

Wolontariat szkolny to bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkolnej na rzecz potrzebujących. Uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka.

Okres nauki w szkole jest najwłaściwszy dla kreowania takich postaw. Staramy się, aby uczniowie w naszej szkole byli pełni pasji i zaangażowania, kierowali się wrażliwością i troską o drugiego człowieka.

Uczniowie chcą nieść bezinteresowną pomoc, służąc tak potrzebującym, jak i samym sobie. Wolontariat w naturalny sposób dostarcza impulsu do podnoszenia poczucia własnej wartości oraz poziomu zadowolenia z życia. Zasada jest prosta: robiąc coś na rzecz innych, zapewnisz sobie naturalne poczucie spełnienia.

Wolontariat daje możliwość wykazania się w wielu dziadzinach, a przez to do odczuwania dumy z własnych czynów i kształtowania samoświadomości. A im lepiej myślisz o sobie, tym obraz twojego życie staje się bardziej kolorowy.

Wolontariat również rozwija wśród dzieci i młodzieży postawę alternatywną dla konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień. Stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, w szukaniu pożytecznej formy spędzania czasu wolnego.

Podejmowana przez uczniów-wolontariuszy aktywność wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości, jest ważna i pożądana ze względu na wymiar edukacyjno-wychowawczy. Szkolne koło wolontariatu działa w naszej szkole  już drugi rok.

Oto działania, które zrealizowaliśmy w tym roku szkolnym:
- udział w akcji "Znicz",
- obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, przygotowanie  przedstawienia dla społeczności szkolnej „Winnetou — czerwonoskóry  dżentelmen”,
- włączyliśmy się do akcji "Paczka dla bohatera", zorganizowaliśmy zbiórkę  artykułów spożywczych dla osób walczących w czasie II wojny światowej,
- przyłączenie się do zbiórki WOŚP,
- „Kup pan szczotkę”, czyli zbiórka artykułów do higieny jamy ustnej dla fundacji Redemptoris Missio,
- zbiórka karmy dla zwierząt.


Agnieszka Pawelczyk
Katarzyna Jakubowska
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: teresa

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages