Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

"Dzień zdrowia jamy ustnej" w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach

2018-03-20 14:11:22 (ost. akt: 2018-03-20 14:14:53)

Autor zdjęcia: Alicja Łukjanowicz

"Dzień zdrowia jamy ustnej" to już tradycyjnie organizowana w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach uroczystość. Aby podkreślić jej znaczenie, w poniedziałek 19 marca do przedszkola zaproszono pielęgniarkę Renatę Kirkis.

Przedszkolaki ze wszystkich grup bartoszyckiej "Dwójeczki” miały w tym dniu kolejną okazję zaprezentowania swoich wspaniałych umiejętności oraz utrwalenia wiadomości na temat higieny w przyjemny dla każdego sposób.

Każda grupa pięknie się zaprezentowała przed zaproszonym gościem w białym fartuchu. Dzieci z grupy "Krasnoludki” zatańczyły w rytm piosenki "Śnieżnobiały uśmiech”. "Biedroneczki” zaprezentowały wiersz "Ząbki”, a "Misie” pięknie zaśpiewały piosenkę "Szczotka, pasta…”.

Natomiast dzieci starsze z grupy "Wiewióreczki” zaprezentowały inscenizację "Zęby i cukierki”, a z grupy "Skrzaty” inscenizację "Zdrowe zęby”. Starszaki z grupy "Jeżyki” wystąpiły jako "Zęboludki”, natomiast dzieci z grupy "Pszczółki” przedstawiły wiersz pod tytułem "Ząbki”.

Dodatkowo chętne dzieci bezbłędnie, tylko dotykiem, rozpoznawały schowane w woreczku przedmioty służące utrzymaniu higieny, za co otrzymywały nagrodę w postaci jednorazowej szczoteczki do mycia zębów.

Należy w tym miejscu podkreślić fakt, iż maluszki z Przedszkola Publicznego nr 2 w Bartoszycach nie stronią od kontaktu z wodą, dość szybko wdrażają się i bardzo lubią wykonywać wszelkie czynności związane z utrzymaniem higieny całego ciała. Przedszkolaki wiedzą, kiedy należy umyć ręce i bardzo lubią myć zęby.

Za piękne występy oraz zaprezentowaną wspaniałą wiedzę zostały pochwalone przez panią pielęgniarkę oraz nagrodzone gromkimi brawami.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: moje

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages