Trampkarze "Vikci" wygrali swój turniej. Już za kilka dni zaczną I ligę wojewódzką

2018-03-20 10:26:33(ost. akt: 2018-03-20 10:35:18)
W niedzielne mroźne, ale słoneczne przedpołudnie 18 marca na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Górskiego w Bartoszycach odbył się turniej piłki nożnej trampkarzy Victoria Cup 2018 o puchar Posła na Sejm RP Adama Ołdakowskiego.
W turnieju wzięły udział trzy zespoły: Stomil Olsztyn, Polonia Lidzbark Warmiński oraz Victoria Bartoszyce. Czwarty — Jurand Barciany — w ostatniej chwili odwołał swój udział ze względu na problemy zdrowotne zawodników. Grano każdy z każdym, 2x20 minut.

W pierwszym spotkaniu Victoria zmierzyła się ze Stomilem. Mecz był wyrównany, ale końcówka należała do gospodarzy, która po dwóch golach Dominika Kozery pokonała rywali 2:0.

W drugim meczu bartoszyczanie spotkali się z Polonią. Pierwsza połowa była wyrównana, ale po zmianie stron to goście objęli prowadzenie po bramce Mateusza Kamienickiego. Gospodarze nie odpuszczali i w samej końcówce doprowadzili do wyrównania (Dominik Kozera).

Ostatnie spotkanie to zmagania piłkarzy Stomilu z Polonią, które zakończyło się także remisem 1:1.

Klasyfikacja końcowa
1. Victoria 4 3:1
2. Polonia 2 2:2
3. Stomil 1 1:3

Wyróżnienia indywidualne otrzymali: Konrad Szostak (Polonia, najlepszy bramkarz), Dominik Kozera (Victoria, najlepszy strzelec), Kacper Karwowski (Stomil, najlepszy zawodnik).

W czwartek 29 marca Victoria rozpocznie rywalizację w grupie 1 I lidze wojewódzkiej trampkarzy, do której awansowała jesienią. Na inaugurację piłkarze zagrają u siebie z Granicą Kętrzyn (g. 11).

W I lidze znaleźli się również gracze Reduty Bisztynek. Oni w pierwszej wiosennej kolejce zagrają 29 marca na swoim boisku z Mrągowią Mrągowo.