Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Uczniowie z ZSP nr 2 mówili o problemie autyzmu w szkole w Sokolicy

2018-03-19 07:11:19 (ost. akt: 2018-03-19 07:16:35)

Autor zdjęcia: Sylwia Kondraciuk

W dniu 16 marca 2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy z siedzibą w Kinkajmach odbyła się prelekcja dla uczniów klasy VII SP, II i III Gimnazjum pod hasłem "Autyzm Istnieje. Otwórz się", którego autorami byli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach.

Wstępem do prelekcji był krótki film, przedstawiający świat osób dotkniętych autyzmem. W ten sposób uczestnicy projektu przybliżyli naszym uczniom definicję autyzmu.

Opowiadali o własnych doświadczeniach z kontaktów z osobami dotkniętymi autyzmem oraz starali się omówić ten problem, który nadal jest niezrozumiały dla naszego społeczeństwa.

Tak jak powiedzieli autorzy projektu „Autyzm to nie choroba. Autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju powstające na podłożu neurologicznym a objawiające się w zachowaniu człowieka. Autyzmu nie można wyleczyć”.

Promowali oni jedyną słuszną postawę, jaką powinniśmy przyjąć w obliczu takich osób i przede wszystkim nie bać się kontaktu z osobami autystycznymi.

Uczestnicy projektu, których gościliśmy w naszej szkole to grupa młodych i odważnych osób, którzy wywarli na nas i naszych uczniach ogromne wrażenie. Dość często temat autyzmu jest pomijany ze względu na niewiedzę i dlatego należy o tym mówić głośno.

Dziękujemy za przekazanie wiedzy i tym samym wyrażamy nasze uznanie dla waszej pracy. Życzymy wytrwałości i powodzenia w dążeniu do wyznaczonych celów.

SK


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkoła

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages