Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Stanowisko Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach w sprawie zarzutów mieszkańca

2018-03-17 09:30:37 (ost. akt: 2018-03-17 09:38:04)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

- Tylko w tym roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach zabezpieczyli ponad 10 tys. paczek papierosów nieoznaczonych polskimi znakami skarbowymi akcyzy - informuje Marta Kabelis z KPP w Bartoszycach. Policja przysłała nam swoje stanowisko w sprawie listu mieszkańca skierowanego do "Gazety Olsztyńskiej". Publikujemy go w całości poniżej.

Zobacz także: Mieszkaniec pisze do "Gazety Olsztyńskiej", bo według niego policja nic nie robi z handlem papierosami Mieszkaniec pisze do "Gazety Olsztyńskiej", bo według niego policja nic nie robi z handlem papierosami Na początku stycznia opublikowaliśmy list mieszkańca skarżącego się na nielegalny handel papierosami w Bartoszycach. Po tej publikacji policja co najmniej...
Szanowny Panie Redaktorze

W związku z artykułem, który ukazał się na stronie internetowej Bartoszyce.wm.pl w dniu 16 marca 2018 r., pt. „Mieszkaniec pisze do "Gazety Olsztyńskiej", bo według niego policja nic nie robi z handlem papierosami”, po raz kolejny chcę zaznaczyć, że zwalczanie przestępczości gospodarczej, to ważny obszar pracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach i nieprawdą jest, że funkcjonariusze nie reagują na sygnały świadczące o handlu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi.

Jednym z wielu zadań, realizowanych w codziennej służbie przez policjantów z patrolu interwencyjnego oraz dzielnicowych, jest reagowanie na każdorazowe łamanie przepisów prawa w tym zakresie.

Tylko w tym roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach zabezpieczyli ponad 10 tys. paczek papierosów nieoznaczonych polskimi znakami skarbowymi akcyzy. Nawet wczoraj, (16.03.2018 r.) policjanci zabezpieczyli 105 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Papierosy należały do osoby, która sprzedawała je na terenie miasta.

Zaznaczyć chcę, że policja nie jest jedyną instytucją, która zwalcza tego rodzaju przestępczość.

Każda osoba widząc zjawisko nielegalnego handlu papierosami lub innymi wyrobami, powinna powiadomić o tym organy ścigania (m.in. Krajową Administrację Skarbową, Straż Graniczną lub Policję).

Bardzo pomocny w tym zakresie może być także dzielnicowy, jako policjant pierwszego kontaktu, do którego warto zgłosić możliwość popełnienia przestępstwa, czy wykroczenia.

mł. asp. Marta Kabelis
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego
Policji w Bartoszycach

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mark #2465866 | 37.47.*.* 19 mar 2018 08:55

  W sobotę byłem przy Markecie i stali z fajkami. Wystarczy, że cywilny podjedzie na 10 min. i ma wszystko jak na dłoni.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Xxx #2465295 | 94.254.*.* 18 mar 2018 11:28

   To jest zapewne były policjant na emeryturze , który msci się na swoich kolegach, a co Pan Panie S--------; zrobił w tym temacie pracując za swoich czasów , nic, zupełnie nic,, po tych artykułach ktore się ukazały ja osobiście nie widziałam/em ludzi zajmujacych się tym procederem, jednak nasza policja działa i to sprawnie. Zobaczcie moi mili jak to przez jednego jegomościa robi się głośno o Bartoszycach, a taka matka czy ojciec w potrzebie , ktorzy proszą o pomoc bo mają chore dziecko, ich sprawa nikt nie chce się zająć, nikt naglosnic, powiedziane , napisane bylo raz i starczy po co to drążyć temat , już odpowiednie sluzby sie tym zajęły. I wszystko w tym temacie, a nie sensacja bo jeden z jegomości nudzi się na emeryturze. Proponuje wnuki bawić.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Rew #2465147 | 83.9.*.* 18 mar 2018 04:56

    No właśnie żenująca odpowiedź, jakby dobrze pracowali, to nie musieliby sie tłumaczyć. To co się dzieje teraz w bartoszyckiej policji woła o pomstę do nieba.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. rikitikitak #2465069 | 95.41.*.* 17 mar 2018 21:32

     brawo, odpowiedź adekwatna do pytania ormowca!

     Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. Falta #2465045 | 176.97.*.* 17 mar 2018 20:54

     Człowieku zajmij się swoim życiem!Czy ono jest tak nudne,że musisz siedzieć w aucie i obserwować ludzi? Kapusie są obrzydliwi fuj

     Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (25)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages