Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Młodzi goście z wizytą u bartoszyckich policjantów. ZDJĘCIA

2018-03-13 10:27:09 (ost. akt: 2018-03-13 10:42:43)

Autor zdjęcia: Policja

Uczyć, informować, zapobiegać – to cele profilaktycznego programu policyjnego „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Tym razem uczniowie z klas IV Szkoły Podstawowej nr 3 gościli w Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach i przyglądali się pracy funkcjonariuszy.

Nie każdy może z bliska przyjrzeć się codziennej pracy stróżów prawa. We wtorek 13 marca taką możliwość mieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bartoszycach. Komenda policji gościła 21 uczniów z klasy IV.

Wizyta rozpoczęła się od podania informacji, ilu policjantów pełni służbę w komendzie policji w Bartoszycach i czym się zajmują na co dzień. Dzieci usłyszały, że służba stawia przed funkcjonariuszami różne zadania, w zależności od tego, czy są z pionu prewencji, czy też z kryminalnego. Dowiedziały się też, że najważniejszym zadaniem dla wszystkich policjantów jest ochrona życia i zdrowia ludzi.

Przy okazji spotkania uczniowie usłyszeli o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci mogły wsiąść do nieoznakowanego radiowozu z wideo-rejestratorem i auta wykorzystywanego do służby przez policjantów
z prewencji.

Uczniowie zobaczyli jak wygląda stanowisko dowodzenia w jednostce - „dyżurka”, dowiedziały się, który telefon zadzwoni, jak wybiorą numer 997. Usłyszały, jakie informacje trzeba przekazać w razie zagrożenia dzwoniąc na numer alarmowy, aby policjant, który odbierze telefon mógł im pomóc.

Najwięcej czasu młodzi goście spędzili u technika kryminalistyki. Policjant w ciekawy sposób tłumaczył na czym polega jego służba. Pokazał dzieciom, że każdy z nas zostawia mnóstwo śladów. Uczniowie zdziwili się, że policjanci mogą, obok śladów linii papilarnych, zabezpieczać inne odbitki, np. ucha, które ktoś przyłożył do drzwi, aby nasłuchiwać.

Na dowód swoich słów policjant zdjął taki ślad pozostawiony przez jeną z uczennic
i wręczył go jej na pamiątkę.

Marta Kabelis
KPP Bartoszyce


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ucha cha #2464539 | 31.0.*.* 17 mar 2018 00:02

    Młodemu profilaktycznie pobrano odciski palców. Może kiedyś się przyda.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages