Młodzicy MDK po pierwszym meczu rundy finałowej. Rywale nie mieli zbyt wielu szans

2018-03-12 10:20:42(ost. akt: 2018-03-12 10:31:08)
W lidze wojewódzkiej młodzików w piłce ręcznej rozpoczęła się runda finałowa. O miejsca 1-3 grają trze drużyny: MDK Bartoszyce, Szczypiorniak Olsztyn oraz Truso Elbląg.
W swoim pierwszym meczu MDK zagrał na wyjeździe ze Szczypiorniakiem. I wygrał, bardzo zdecydowanie, bo 26:9 (12:5).

Zawodnicy na boisko wyszli mocno zmotywowani i skoncentrowani. Mecz od początku toczył się pod dyktando MDK.

W 19. min było już 9:1 dla bartoszyczan. Wtedy chwila dekoncentracji spowodowała szybką stratę trzech goli, ale kilka stanowczych uwag trenera obudziło zespół i zmotywowało do gry.

Po przerwie MDK był już spokojniejszy, ale nie zwalniał tempa, tylko skutecznie powiększał przewagę. Dobra gra w obronie i w ataku spowodowały, że gospodarze w drugiej połowie rzucili tylko 4 bramki.

W kolejnym spotkaniu rundy finałowej MDK zagra w niedzielę 18 marca w Bartoszycach z Truso Elbląg (g. 11.30, hala przy ul. Limanowskiego).