Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

W Galinach uczniowie programują przyszłość

2018-03-09 10:10:01 (ost. akt: 2018-03-09 10:12:10)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach uczestniczą w programie pt. „Zaprogramuj przyszłość”. Jest to inicjatywa Fundacji Orange i Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Organizacje prowadzą ją wspólnie w ramach 9 projektów regionalnych, które uzyskały dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Program obejmuje udział nauczycieli w programie szkoleniowym na temat edukacji cyfrowej w pracy z najmłodszymi uczniami oraz webinaria i programy mentoringowe. Dzięki temu nauczyciele będą przygotowani, do prowadzenia ciekawych zajęć kształcących kompetencje przyszłości swoich podopiecznych.

Kolejnym elementem realizacji projektu jest udział uczniów klas I-III w zajęciach pozalekcyjnych, podczas których uczniowie poznają podstawy kodowania poprzez gry i zabawy z wykorzystaniem m.in. planszy do kodowania, kolorowych kubeczków czy patyczków.

Będą odkodowywali obrazki, kodowali wiadomości, grali w gry strategiczne. Nie zabraknie również zajęć z programowania z wykorzystaniem robotów o imieniu Dash i Dot oraz tabletów.

Projekt realizujemy w ramach Działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

MJCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages