Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Gimnazjaliści z Jedynki uczą się i nauczają języka niemieckiego

2018-03-05 06:49:03 (ost. akt: 2018-03-05 06:54:55)

Autor zdjęcia: Joanna Chilmanowicz

Nauka języka niemieckiego nie musi być nudna. Przekonali się o tym i przekonują innych uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie "Niemiecki ma klasę".

Klasa to miejsce, w którym nauczyciele i uczniowie spędzają większą część dnia. To miejsce nauki, ale nie tylko.

To tutaj nawiązuje się przyjaźnie, dyskutuje, podejmuje decyzje. Klasa jest czymś więcej niż miejscem przekazywania wiedzy.

Z tego powodu uczniowie klasy IIIb wzięli ponownie udział w projekcie „Niemiecki ma klasę”.

Tym razem skupili się na uczeniu się i nauczaniu języka niemieckiego swoich młodszych kolegów.Zrealizowali mnóstwo zaplanowanych już we wrześniu zadań. Wśród nich były również i takie, których niestety zrealizować się nie udało.

Żeby móc lepiej porozumiewać się w języku naszych zachodnich sąsiadów uczniowie nawiązali kontakt z niemiecką modelką Alexandrą Waluk, a na lekcję języka niemieckiego zaprosili Laeticię, uczennicę z Niemiec.

Szybko doszli do wniosku, że najłatwiej uczyć się przez nauczanie. Dlatego większość zadań projektowych skierowali w stronę najmłodszych.

Zorganizowali warsztaty kulinarne,w trakcie których dzieci poznały niemieckie nazwy wykorzystywanych w przepisie produktów, byli również uczestnikami warsztatów zorganizowanych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bartoszycach, gdzie wypiekali pierniki według niemieckiej receptury, prowadzili zajęcia z uczniami IV klas, na których przez zabawę uczyli odmiany czasownika sein-być.

To właśnie dla nich gimnazjaliści stworzyli postaci, które uczą i zachęcają do nauki języka niemieckiego. Postaci te to: Michael Star und Robert Wurm, którzy zamieszkują na samodzielnie wykonanym przez uczennice drzewie.

To właśnie szpak i robak uczą reguł, podstawowych zwrotów i przypominają innym uczniom o treściach, które należy przypomnieć do sprawdzianu. Ściana podróżnika, którą stworzyli gimnazjaliści ma na celu zachęcić uczących się języka niemieckiego do odwiedzenia Niemiec a motto "Trening czyni mistrza" zamieszczone w centralnym punkcie sali ma motywować do nauki i przypominać o tym ,że każdy może osiągnąć sukces pod warunkiem, że trochę poćwiczy.

Ogłoszenie listy finalistów konkursu już w kwietniu, ale chyba w tym przypadku nie jest to najważniejsze. Udział w projekcie miał charakter ponadwymiarowy, a młodzież z pewnością na długie lata zapamięta tę dwuletnią przygodę z językiem niemieckim.

Joanna ChilmanowiczCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gimnazjumnr1bartoszyce

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages