środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Mamy wyniki III Konkursu Wiedzy o Sporcie. Najlepsi z kat. open wystąpią teraz w telewizji

2018-03-02 12:50:44 (ost. akt: 2018-03-02 13:12:20)
Na pierwszym planie Kamil Rynkiewicz, zwycięzca eliminacji w kategorii open

Na pierwszym planie Kamil Rynkiewicz, zwycięzca eliminacji w kategorii open

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W Bartoszycach odbył się III Konkurs Wiedzy o Sporcie. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe oraz open. Ta druga swój finał będzie miała w telewizji kablowej Bart-Sat.

Turniej odbył się w auli SP nr 1. Młodsi uczestnicy zmagali się z testem zawierającym 70 pytań m.in. z olimpizmu, piłki nożnej i lokalnego sportu. Dla osób w kategorii open pytań było o trzydzieści więcej.

Wśród szkół podstawowych najlepiej z testami poradzili sobie uczniowie SP nr 7. Zwyciężył Kacper Krawczyk (52 pkt), który wyprzedził Szymona Wieczorka, Aleksandrę Wiśniewską (oboje po 47), Michała Kalinowskiego (wszyscy to uczniowie "Siódemki) oraz Jakuba Maksymowicza (SP Bisztynek, obaj po 46 pkt).

Cała piątka zostanie nagrodzona w środę 18 kwietnia w telewizji kablowej Bart-Sat, podczas przeprowadzonego na żywo finału kategorii open (g. 18).

A przed telewizyjnymi kamerami na pytania odpowiadać będzie czworo zawodników. Najwięcej punktów w eliminacjach zdobył Kamil Rynkiewicz z Dąbrowy (81). Wyprzedził on Józefa Kasjaniuka z Bartoszyc (74), Arkadiusza Protokowicza z Bisztynka (66) i Joannę Budną (LO Bartoszyce, 59).

Tyle samo punktów co uczennica LO zdobył Levon Petrosyan z Bartoszyc. Zgodnie z regulaminem, w takim wypadku decydowała liczba punktów uzyskana przez uczestników za pytania 91-100. Budna miała tutaj 4 małe punkty, podczas gdy Petrosyan 2.

Organizatorzy przygotowali puchary dla szkół, które wystawią największą liczbę uczestników. W kat. podstawówek wygrała SP nr 7 Bartoszyce, w open Gimnazjum nr 2 Bartoszyce.


kwkCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Koter Michał #2452325 | 83.9.*.* 2 mar 2018 14:09

    W tabeli " szkoła" jest błąd, ponieważ ja nie uczęszczam do szkoły w Bisztynku tylko do gim2 w Bartoszycach

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages