Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Gala Sportu za nami. Dawid Pażuś wygrał plebiscyt, Michał Kuźniak najlepszym sportowcem

2018-02-26 20:01:41 (ost. akt: 2018-02-26 21:18:35)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W Bartoszyckim Domu Kultury odbyła się w poniedziałkowe popołudnie 26 lutego Gala Sportu, podczas której poznaliśmy m.in. wyniki plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Bartoszyc w 2017 roku.

Głosowanie czytelników "Gońca Bartoszyckiego" wygrał Dawid Pażuś, zawodnik Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate, który w zeszłym roku został wicemistrzem Polski juniorów w walkach, zwyciężył w ogólnopolskich turniejach w Korszach, Giżycku, Łosicach i Bartoszycach, a także wziął udział w mistrzostwach Europy kadetów (sklasyfikowany na miejscach 5-8).

Wśród kilku nagród, Pażuś otrzymał również prezenty ufundowane przez Gym City Fitness Center Bartoszyce (roczny abonament) oraz Hotel Srebrny Dzwon Kadyny (weekendowy pobyt).

Galę zdominowały sporty walki. Kapituła tytuł Sportowca Roku przyznała Michałowi Kuźniakowi (Bartoszycka Szkoła Taekwondo), który w ubiegłym roku został m.in. mistrzem Europy juniorów młodszych w kickboxingu w wadze do 81 kg.

Trenerem Roku został z kolei jego klubowy szkoleniowiec Tomasz Zaremba, przy czym w jego przypadku doceniono nie tylko pracę szkoleniową, ale i zacięcie organizacyjne, czyli przygotowanie w latach 2016-2017 Grand Prix Polski w taekwondo.

Kapituła wyróżniła jeszcze Imprezę Roku, którą został uznany V Wiosenny Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Miasta Bartoszyce Handball Nova Mazur, a także przyznała coroczny tytuł Nestora Sportu, który trafił w ręce byłego prezesa Victorii Janusza Blachlińskiego. Nagrodę Specjalną burmistrza otrzymał z kolei Zdzisław Hryniewicki, szkoleniowiec ciężarowców Siły.

Podczas gali swoich zawodników, działaczy i trenerów wyróżniły także trzy powiatowe samorządy. I tak, Gmina Bartoszyce nagrodziła Marka Makarewicza (mistrz świata i Europy w wyciskaniu sztangi), Oliwię Połujańską (w 2017 roku brąz halowych MP juniorek młodszych w biegu na 1000 m; obecnie reprezentuje już AZS UWM Olsztyn) oraz Roberta Piecewicza (grający trener A-klasowego KS Wojciechy).

Burmistrz Sępopola wyróżniła trzech piłkarzy Łyny: Piotra Dobrzyńskiego, Andrzeja Łojewskiego i Tomasza Żebrowskiego, zaś burmistrz Bisztynka uhonorował wieloletnią pracę nauczyciela wychowania fizycznego Zbigniewa Madaneckiego.

Patronem honorowym gali był poseł Adam Ołdakowski, który także przyznał swoje wyróżnienie, a otrzymała je piłkarka III-ligowej Victorii Aleksandra Lis.

10 Najpopularniejszych Sportowców Bartoszyc 2017
1. Dawid Pażuś (karate, BKKK)
2. Michał Kuźniak
3. Sebastian Kuźniak (obaj kickboxing, Bartoszycka Szkoła Taekwondo)
4. Adam Binięda (rajdy samochodowe)
5. Kacper Patecki (podnoszenie ciężarów, Siła Bartoszyce)
6. Paweł Skarul (karate, BKKK)
7. Dariusz Kuśnierz (żeglarstwo, Stowarzyszenie Integracji Osób Niepełnosprawnych SION)
8. Marek Makarewicz (sporty siłowe, Siła Bartoszyce)
9. Julia Basiukiewicz (karate, BKKK)
10. Jakub Tokarz (piłka ręczna, MDK Bartoszyce)


Grzegorz Kwakszys
g.kwakszys@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages