Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Sokolica. Wyłoniono szkolnego mistrza czytelnictwa

2018-02-21 12:22:01 (ost. akt: 2018-02-21 12:29:04)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły w Sokolicy

W lutym 2018r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy konkurs czytelniczy pod nazwą „Szkolny Mistrz Czytelnictwa”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas V-VII oraz klas II i III gimnazjum.

Rywalizacje międzyklasowe przebiegały dwuetapowo. Pierwszy etap konkursu to zilustrowanie wybranej przez siebie lektury szkolnej dowolną techniką plastyczną, drugi zaś to test ze znajomości lektur objętych podstawą programową dla danego etapu edukacyjnego.

I tu właśnie uczniowie klas V-VII sprawdzili swoją wiedzę z zakresu znajomości podstawowych mitów greckich, nazw bóstw oraz ich atrybutów, mitologicznych związków frazeologicznych i ich znaczenia.

Starsi natomiast „walczyli” z lekturami objętymi programem nauczania w klasach gimnazjalnych. Test sprawdzał ich wiedzę ze znajomości treści oraz przesłania, symboliki danego utworu, jego uniwersalnego znaczenia. Pobudzał w uczniach krytyczne myślenie oraz wnioskowanie.

Konkurs pisano w tym samym czasie we wszystkich klasach i trwał on 45 minut.

Jury w składzie: polonista – pani Urszula Bekiesza, plastyk – pani Iwona Kasjaniuk, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej – pani Danuta Kaliszuk i bibliotekarz – pani Joanna Borys wyłoniło zwycięzców po trudnych naradach.

Wszyscy zostali nagrodzeni podczas uroczystego apelu. Najlepsi dostali oceny bardzo dobre z języka polskiego i plastyki.

Najmłodsi natomiast – uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie dotyczącym znajomości przygód Koziołka Matołka. Odpowiadali na pytania oraz tworzyli książeczki ilustrujące dalsze przygody znanego Matołka. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, zaś uczniowie uczestniczyli w nich równie wielkim entuzjazmem.

Joanna BorysCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Edzio #2446468 | 91.196.*.* 22 lut 2018 20:56

    Po co 2 takie same artykuly. Chyba, zeby sie pochwalic

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages