Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

W szkole w Rodnowie zorganizowali konkurs "Szkolny Mistrz Czytelnictwa"

2018-02-21 09:35:46 (ost. akt: 2018-02-21 09:39:43)

We wtorek 20 lutego odbył się w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rodnowie konkurs czytelniczy pod nazwą „Szkolny Mistrz Czytelnictwa”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas V-VII.

Rozgrywki międzyklasowe polegały na napisaniu testu ze znajomości lektur objętych podstawą programową, czyli z mitologii Greków. I tu właśnie uczniowie klas V-VII sprawdzili swoją wiedzę z zakresu znajomości podstawowych mitów greckich, nazw bóstw oraz ich atrybutów, mitologicznych związków frazeologicznych i ich znaczenia.

Test sprawdzał ich wiedzę ze znajomości treści oraz przesłania, symboliki danego utworu, jego uniwersalnego znaczenia. Pobudzał w uczniach krytyczne myślenie oraz wnioskowanie.

Konkurs pisano w tym samym czasie we wszystkich klasach i trwał on 45 minut. Jury w składzie polonista Ilona Lipkiewicz, nauczyciel religii Krzysztof Nowodzielski i bibliotekarz Joanna Borys, wyłoniło zwycięzców: 1. Mateusz Lipkiewicz, 2. Jakub Liszewski, 3. Jakub Tymcio, 4. Aleksandra Huszcza, 5. Marta Gronczewska.

Wszyscy zostali nagrodzeni podczas uroczystego apelu. Najlepsi dostali oceny bardzo dobre z języka polskiego. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, zaś uczniowie uczestniczyli w nich z dużym entuzjazmem.

Joanna Borys


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages