Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Strażacy podsumowali rok 2017. Było mniej interwencji

2018-02-21 07:33:50 (ost. akt: 2018-02-21 07:58:07)

Autor zdjęcia: KP PSP w Bartoszycach

W Miejskim Domu Kultury w Bartoszycach, 16 lutego odbyła się narada roczna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach podsumowująca pracę strażaków w 2017 roku.

Narada roczna to nie tylko statystyczne podsumowanie minionego roku, ale także uroczystość i moment w którym Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach może publicznie poinformować o swych działaniach. Dlatego wśród gości znaleźli się samorządowcy a w tym starosta Wojciech Prokocki, burmistrz Sępopola Irena Wołosiuk, wójt gminy Bartoszyce Jadwiga Gut, wójt gminy Górowo Iławeckie Bożena Olszewska - Świtaj, przewodniczący Rady Powiatu Władysław Bogdanowicz, przewodniczący Rady Miasta w Bartoszycach Leonard Boiwko.

Na naradę przybyli także przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych a w tym prezes Oddziału Powiatowego ZOSP Zygmunt Zbigniew Pampuch. Byli też przedstawiciele Wojskowej Straży Pożarnej i nadleśnictw,


Dane statystyczne i nie tylko statystyczne prezentował komendant powiatowy PSP bryg. Andrzej Harhaj. Prezentujemy je w formie grafik poniżej.

W powiecie bartoszyckim w roku 2017 strażacy zanotowali ogółem 814 zdarzeń i interwencji, czyli o 8 mniej niż w roku 2016. Prezentowano też dokonania strażaków w zakresie prewencji a w tym ilość pogadanek, szkoleń, próbnych ewakuacji i artykułów prasowych.

Poinformowano też, że na 12 maja 2018 roku zaplanowano uroczystość wręczenia sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach a okazja ku temu jest wyjątkowa, bo w 2018 roku mija 150 lat od powołania w Bartoszycach straży pożarnej.

Podczas narady zasygnalizowano także potrzeby komendy a w tym pilną potrzebę zakupu samochodu kwatermistrzowskiego.

Goście narady składali podziękowania i życzenia wszystkim strażakom.

opr. and
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. uen #2445410 | 94.254.*.* 21 lut 2018 14:57

    pomysl na forme graficzna przedstawienia danych rewelacyjny ,

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages