Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Żydowo. Uczniowie zebrali karmę dla leśnych zwierząt

2018-02-20 07:41:18 (ost. akt: 2018-02-20 07:47:15)
Uczniowie szkoły w Żydowie zebrali karmę dla leśnych zwierząt.

Uczniowie szkoły w Żydowie zebrali karmę dla leśnych zwierząt.

Autor zdjęcia: archiwum szkoły w Żydowie

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie po raz kolejny zorganizowała w tym roku akcję „Paczka dla zwierzaczka”. Już jesienią uczniowie gromadzili żołędzie i kasztany oraz płody rolne, którymi zimą można nakarmić głodne leśne zwierzęta.

Kiedy ogłosiliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt, w akcję zaangażowali się nie tylko dzieci, ale również rodzice. Przygotowane na karmę miejsce szybko się zapełniło. Ilość zebranego dla zwierząt pożywienia zaskoczyła wszystkich, ale zwierzęta na pewno ucieszyła.

Jak co roku do akcji włączyli się zaprzyjaźnione ze szkołą Nadleśnictwo Bartoszyce oraz Koło Łowieckie „Szarak”.

Finał akcji zorganizowaliśmy 16 lutego 2018 roku. Najwięcej karmy dla zwierząt zgromadzili uczniowie klasy IV i to oni otrzymali przygotowane słodkości oraz książkę o zwierzętach – podarunek od Nadleśnictwa Bartoszyce.

Panowie myśliwi pomogli nam zapakować, zawieźć i wyłożyć karmę w paśniku dla zwierząt. Byli pod wielkim wrażeniem ilości zgromadzonych różnych warzyw, ziarna, siana, jak również samej organizacji akcji, zaangażowania dzieci, rodziców i nauczycieli.

W leśnej kotlince czekała na nas niespodzianka - przygotowane ognisko, pieczone kiełbaski i gorąca herbatka. Mamy nadzieję, że tak, jak nam smakowały kiełbaski, tak leśnym zwierzętom będzie smakowało to, co pozostawiliśmy w paśniku. Cieszymy się z dobrze wykonanego zadania.

Elżbieta Kubiszewska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages