Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Bartoszyce. Młodzi literaci wyróżnieni

2018-02-19 10:16:49 (ost. akt: 2018-02-19 10:27:36)

Autor zdjęcia: archiwum ZSP nr 2

Dnia 15. lutego 2018 r. odbyło się podsumowanie wyników konkursu zorganizowanego przez Bibliotekę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach pod hasłem „Małe formy literackie – konkurs dla młodzieży”.

Udział w nim wzięli uczniowie z Bartoszyc i Górowa Iławeckiego: Kinga Bącik (ZSzUJN
w Bartoszycach), Joanna Kacprzak (ZSP nr 2 w Bartoszycach), Hubert Kalinowski (ZSP nr 2), Julia Łabędzka (ZSzUJN), Julia Rafalska, Kamila Skrzypa (LO w Górowie Ił.) i Przemysław Nowicki (ZSP nr 2).

Uroczystość rozdania nagród poprzedziło spotkanie z panem Witoldem Kiejrysem –poetą i prozaikiem, członkiem Grupy Literackiej” Barcja”. Młodzi ludzie mieli możliwość zapoznania się z warsztatem pisarskim, skonfrontowania swoich umiejętności oraz pozyskania wielu cennych wskazówek przydatnych w ich dalszym procesie twórczym. Nadesłane prace konkursowe (poezję i prozę) oceniało jury w składzie: p. Witold Kiejrys, p. Agnieszka Dobrowolska - Śliwińska oraz p. Katarzyna Zagajewska-Sycz.

Poprawność stylistyczna i językowa, poziom literacki pracy, twórczy charakter utworu,
oraz samodzielność i oryginalność – oto główne kryteria, którymi kierowała się komisja przy wyborze tych najlepszych.

- Poziom prac był bardzo wyrównany, dlatego też jury wszystkim uczestnikom przyznało wyróżnienia - stwierdziła w podsumowaniu p. Katarzyna Zagajewska-Sycz

Młodzież otrzymała dyplomy, książki oraz nagrody pieniężne.Podziękowania i gratulacje należą się również nauczycielom języka polskiego, pomagającym uczniom w przygotowaniach do konkursu.

Założone przez organizatorów cele tj. zachęcenie utalentowanych osób do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej, popularyzacja wśród młodych ludzi poezji oraz prozy zostały w pełni osiągnięte.

Nauczyciele bibliotekarze


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages