Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Żydowo. Szkolny Konkurs Czytelniczy o Brzechwie i Tuwimie

2018-02-18 08:40:15 (ost. akt: 2018-02-18 08:48:31)

Autor zdjęcia: Joanna Borys

W Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie, 9 lutego odbył się konkurs czytelniczy, dotyczący twórczości Brzechwy i Tuwima.

"Biega, krzyczy pan Hilary:
"Gdzie są moje okulary?"
Szuka w spodniach i w surducie,
W prawym bucie, w lewym bucie.
Wszystko w szafach poprzewracał,
Maca szlafrok, palto maca.
"Skandal! - krzyczy - nie do wiary!
Ktoś mi ukradł okulary!"

Julian Tuwim i Jan Brzechwa to dwaj znakomici polscy poeci. którzy zasłynęli głównie twórczością dla dzieci. Wszyscy dobrze znamy ich wiersze
i chętnie recytujemy. Sami czytaliśmy je w szkole, uczyliśmy się na pamięć
a dziś mięliśmy okazję przekazać odrobinę miłości do tych poetów naszym uczniom.

9 lutego br. w Szkole Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie odbył się konkurs czytelniczy, dotyczący twórczości Brzechwy i Tuwima, zorganizowany przez nauczyciela biblioteki – panią Joannę Borys.

Miał on na celu zachęcić uczniów do czytelnictwa, zapoznać z twórczością naszych ojczystych literatów oraz rozbudzić wyobraźnię i kreatywność najmłodszych naszych uczniów - z klas I i III.

Wśród wiernych kibiców – przedszkolaków - zmagali się oni z różnorodnymi konkurencjami: układali tytuły wierszy z rozsypanki wyrazowej, przyporządkowywali tytuł wiersza do jego twórcy, na podstawie rekwizytów wymieniali autora i napisany przez niego wiersz, odpowiadali na trudne pytania quizowe.

Dodatkowo uczestniczyli w konkurencji plastycznej polegającej na wykonaniu ilustracji do wylosowanego wiersza na czas. Pomimo presji, uczniowie sprawili się na medal, zaś ich piękne prace zdobią nasz korytarz szkolny.

Nad prawidłowością przebieg konkursu czuwała komisja nauczycielska złożona z wychowawców klasy I i III – pani Elżbiety Grzyb i pani Anny Jodko w zastępstwie pani Joanny Siwińskiej oraz pań: Elżbiety Kubiszewskiej i Iwony Borkowskiej. Paniom wychowawczyniom oczywiście podziękowano za przygotowanie dzieci do konkursu.

Zmagania z poezją Brzechwy i Tuwima podsumowano wręczeniem dyplomów i nagród rzeczowych dla wszystkich uczestników, które odbyło się w walentynki.

Zwycięzcom pogratulowała osobiście pani dyrektor – Beata Szymko. Część nagród w konkursie ufundowało szkolne koło SKO, które wytrwale oszczędza w tym roku pieniążki oraz wspiera pomocą różnorodne akcje organizowane przez bibliotekę.

Dodatkowo tego dnia podsumowano czytelnictwo w naszej szkole oraz nagrodzono tych, którzy najwięcej w tym roku przeczytali. Rozstrzygnięto też zabawę „czytelnicze walentynki” i również rozlosowano nagrody.

Zdrowa i emocjonująca rywalizacja, połączona z zabawą, przyniesie zapewne owoce w postaci … pobudzenia wyobraźni dziecięcej i wzrostu czytelnictwa.

Joanna Borys


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages