Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Kulturalne Czwartki — Arkadiusz Monkiewicz

2018-02-15 13:32:32 (ost. akt: 2018-02-15 13:40:55)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W czwartek 22 lutego w Bartoszyckim Domu Kultury odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Kulturalne Czwartki". Tym razem gościem będzie mieszkaniec Osieki Arkadiusz Monkiewicz. Początek o g. 19. Wstęp wolny.

Arkadiusz Monkiewicz urodził się 14.02.1971 r. w Bartoszycach. Od dzieciństwa lubił literaturę oraz wszelkiego rodzaju krzyżówki i zadania szaradziarskie. Zaczął pisać w szkole zawodowej jako 18-letni chłopiec. Początkowo była to „szufladowa poezja”.

W 2006 r. został członkiem Bartoszyckiej Grupy Literackiej „Barcja”. Od 2014 r. jest także aktywnym członkiem działającej przy Bibliotece Bartoszyckiego Klubu Wojskowego Grupie Literackiej „Poetica”.

Debiutował literacko w "Wiadomościach Uniwersyteckich" UWM nr 5 (48), maj 2003 r. Jego wiersze wielokrotnie drukował na swych łamach "Goniec Bartoszycki".

Od początku swej działalności twórczej z powodzeniem bierze udział w konkursach literackich. Jako jeden z trzech satyryków Powiatu Bartoszyckiego został przedstawiony w „Antologii satyry & satyryków Warmii i Mazur 1945-2010 – Kto się boi braci Rojek?” – zbiorze autorstwa Józefa J. Rojka i Zbigniewa Rojka.

Największe osiągnięcia:
- I miejsce w Konkursie Poetyckim „Słowa dobrze, ze jesteście 2017” zorganizowanym przez Fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko”,

- II drugie miejsce w Konkursie Literackim w ramach Manewrów artystycznych Wojska Polskiego – Kraków 2015,

- III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Wąglański Maj Poezji”,

- II miejsce w zorganizowanym przez olsztyński SITLID konkursie literackim z okazji 75-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie,

- I miejsce w Powiatowym Konkursie im. Leonarda Turkowskiego Bartoszyce 2015.
Dzięki mecenatowi Rotary Club Bartoszyce w styczniu 2016 r. ukazał się jego debiutancki tomik wierszy pt. „Jestem stąd”.

Oprócz poezji i literatury pasjonuje się również sportem, podróżami i koncertami rockowymi.

red.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages