Niedziela, 24 lutego 2019. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Strażacki tydzień. Zadbajcie o kominy!

2018-02-14 07:27:57 (ost. akt: 2018-02-14 07:33:57)
Pożar sadzy w kominie

Pożar sadzy w kominie

Autor zdjęcia: KP PSP Mrągowo

W okresie od 5 do 11 lutego 2018 r. strażacy powiatu bartoszyckiego alarmowani byli 9 razy z czego 4-krotnie do działań gaśniczych i 5-krotnie do działań związanych z likwidacją miejscowych zagrożeń.

Działania gaśnicze zdeterminowane zostały trwającym sezonem grzewczym i dotyczyły przede wszystkim pożarów sadzy w przewodów kominowych. Zarejestrowaliśmy również pożar pozostałości roślinnych na powierzchni 100m2.

Działania związane z likwidacja skutków miejscowych zagrożeń dotyczyły:
czynności sprawdzających w mieszkaniu budynku wielorodzinnego w Bartoszycach przy ul. Kowali na zawartość tlenku węgla, działań związanych pompowaniem wody z zalanej piwnicy w Górowie Iławeckim, oraz likwidacją zagrożeń na drodze krajowej wojewódzkiej i miejskiej w następstwie rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Ogółem podczas zdarzeń zaangażowanych było 50. strażaków powiatu bartoszyckiego.

Chciałbym również przypomnieć że jesteśmy już w połowie sezonu grzewczego i w przewodach kominowych, które współpracują z kotłami na paliwo stałe należy już wykonać zabiegi obsługowo - czyszczące nagromadzoną sadzę.

Pozwoli to uniknąć bardzo przykrych następstw ewentualnych pożarów w przewodach kominowych i możliwego rozprzestrzenienia się ognia w budynkach.


st. kpt. Marek Wojczulanis

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages