Niedziela, 24 lutego 2019. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Góra Grosza w Galinach

2018-02-12 08:34:47 (ost. akt: 2018-02-12 08:36:37)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

W ostatnich miesiącach roku od lat w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, tzw.” Góra Grosza”. Podsumowania przeprowadzonej akcji dokonali właśnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.

Celem, na który zbierane są te drobne monety jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji, jest działanie edukacyjne: pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Najmłodsi nie zawiedli i tym razem, każdy przyniósł ile mógł. W ilości zebranych grosików nie do pobicia była klasa II – zebrała prawie 16 kilogramów, które w połączeniu z resztą utworzyły całkiem pokaźną górkę. W kwocie to może niewiele, około 460 zł, natomiast w kilogramach bardzo dużo, bo prawie czterdzieści.

Nie liczy się jednak tym razem wynik, ale zaangażowanie całej społeczności szkolnej i idea przyświecająca akcji — jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Krystyna Aleksandrowicz
koordynator akcji
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages