Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Uroczysta gala zakończyła obchody 60-lecia BDK. ZOBACZ ZDJĘCIA

2018-02-11 21:53:24 (ost. akt: 2018-02-11 22:38:05)
Teraźniejszość i historia, czyli dyrektorki Bartoszyckiego Domu Kultury (od lewej): Katarzyna Basak, Janina Jocek i Jadwiga Mulik

Teraźniejszość i historia, czyli dyrektorki Bartoszyckiego Domu Kultury (od lewej): Katarzyna Basak, Janina Jocek i Jadwiga Mulik

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Zakończyły się obchody jubileuszu 60-lecia Bartoszyckiego Domu Kultury. Trwały one od czwartku do niedzieli (8-11 lutego), a zwieńczone zostały uroczystą galą, podczas której nie zabrakło życzeń, podziękowań i wzruszeń.

Obchody 60-lecia BDK przeszły do historii. Jubileusz zwieńczyła niedzielna, uroczysta gala. Jej uczestników powitała śpiewająco bartoszyczanka Joanna Kondrat, zwyciężczyni opolskiego koncertu debiutów w 2012 roku.

Zresztą muzycznych niespodzianek było w tym dniu więcej. Oprócz Kondrat, na scenie pojawiła się kolejna bartoszyczanka - Basia Raduszkiewicz. Wysłuchać można było również krótkiego występu tria w składzie: Ewelina Banach-Bardońska, Piotr Bardoński, Patryk "Makumba" Wąsowicz.

Gala miała jednak przede wszystkim zabrać uczestników w przeszłość. Stąd m.in. film prezentujący w pigułce 60 lat istnienia Bartoszyckiego Domu Kultury. Stąd również na scenie pojawiły się dawne dyrektorki tej placówki: Jadwiga Mulik oraz Janina Jocek.


Obie obdarowane zostały kwiatami. Jadwiga Mulik nie kryła wzruszenia i przez łzy dziękowała za pamięć. Wzruszający nastrój udzielił się również obecnej szefowej BDK - Katarzynie Basak, która momentami złapać oddech, by móc przemawiać ze sceny.


Skoro mieliśmy jubileusz, nie mogło zabraknąć życzeń. Do Katarzyny Basak ustawiła się długa kolejka osób. Były kwiaty, upominki, życzenia, dłuższe i krótsze przemowy. Pokłony załodze BDK byli samorządowcy, przedstawiciele innych placówek kulturalnych, dyrektorzy placówek oświatowych i nauczyciele, przedstawiciele firm, instytucji.

Katarzyna Basak przyjmowała życzenia, ale też sama nagradzała. Za wieloletnią współpracę oraz pomoc udzielaną placówce podziękowała kilkudziesięciu osobom, wręczając im pamiątkowe medale "Piątka dla kultury". Jeden z nich otrzymał Tomasz Miroński, redaktor naczelny "Gońca Bartoszyckiego".

Bartoszycki Dom Kultury to przede wszystkim ludzie, którzy przez 60 lat go tworzyli. To oni przez ten czas prowadzili i prowadzą zajęcia, warsztaty, organizują koncerty, wystawy. Oni także mieli swoje 5 minut. Wszyscy zostali zaproszeni na scenę.

Prawdziwą owację zebrał przy tym Franciszek Koniuszewski, "człowiek od wszystkiego", jak nazwała do Katarzyna Basak. Nie mniejszymi nagrodzono również innego wieloletniego pracownika - Andrzeja Wynara. O nim dyrektorka powiedziała z kolei, że to jej "prawa i lewa ręka".


Czterodniowy jubileusz dobiegł końca. W poniedziałek 12 lutego BDK nie będzie czynny. Pracownicy będą mieli dzień wolnego, by odetchnąć po wyczerpującej organizacji jubileuszu. Od wtorku jednak zabierają się z powrotem do pracy.

Zobacz także
Wystawa fotografii rozpoczęła obchody 60-lecia BDK.

Wernisaż przyjaciół i koncert orkiestry OSP Nadarzyn. Trzeci dzień obchodów 60-lecia Bartoszyckiego Domu Kultury.


Grzegorz Kwakszys
g.kwakszys@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Karl #2439794 | 94.254.*.* 14 lut 2018 07:23

    Grzegorz świetny artykuł. Rzeczowo i na temat.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages