Czwartek, 20 lutego 2020. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Kościoły z Bartoszyc, Bisztynka, Sępopola, Grzędy i Sątop z ministerialnymi dotacjami

2018-02-11 08:54:15 (ost. akt: 2018-02-13 08:55:25)
Zwieńczenie ołtarza głównego w Bisztynku zostanie odrestaurowane dzięki ministerialnej dotacji

Zwieńczenie ołtarza głównego w Bisztynku zostanie odrestaurowane dzięki ministerialnej dotacji

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało listę dotacji przyznanych w ramach programu ochrony zabytków. Na tej liście są zabytki z terenu naszego powiatu.

Rzymskokatolicka Parafia pod wezwaniem Świętego Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej w Bartoszycach otrzymała 200 000 złotych na II etap remontu dachu i ich zakończenie.

Parafia Rzymskokatolicka w Bisztynku otrzymała dwie dotacje. Pierwsza, w wysokości 200 000 złotych przeznaczona jest na zakończenie konserwacji ołtarza głównego (jego zwieńczenia) w XIV-wiecznym Sanktuarium Krwi Chrystusa pw. św. Macieja Apostoła. Druga, w wysokości 250 000 złotych przeznaczona jest na remont dachu kościoła św. Macieja Apostoła, z wyłączeniem części prezbiterialnej.

Jak się dowiedzieliśmy, druga z dotacji wystarczy na remont jednej połaci dachu świątyni.

Dotację w wysokości 200 000 złotych otrzymała także Parafia Rzymskokatolicka w Sępopolu a przeznaczona jest na remont konserwatorski baszty i wschodniego odcinka murów.

Z kolei Parafia Rzymskokatolicka w Sątopach otrzymała 100 000 złotych na remont elewacji wieży i półszczytów zachodnich (od strony dachu) XIV-wiecznego kościoła pw. św. Jodoka.

Parafii Rzymskokatolickiej w Grzędzie przyznano kwotę 90 000 złotych na II etap prac ratunkowych po pożarze ołtarza głównego Krzysztofa Pervangera z Tolkmicka (I poł. XVIII w.)

Pełna lista ministerialnych dotacji

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xyz #2438309 | 83.9.*.* 11 lut 2018 21:40

    A propo baszty w Sępopolu to ostrzegam ze jakis zwierz zrobil zobie "norke" po rynną, to tak na przylosc ;) Wiec uwazajcie na siebie, zeby was tam nic nie pogryzlo.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages