Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Bartoszyce. Przedszkolaki z "dziewiątki" zwiedziły Urząd Miasta

2018-02-10 08:37:58 (ost. akt: 2018-02-10 08:49:31)
Przedszkolaki odwiedziły Urząd Miasta Bartoszyce

Przedszkolaki odwiedziły Urząd Miasta Bartoszyce

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola nr 9

Dzieci 6–letnie, „Krasnoludki” z Przedszkola Publicznego Nr 9 w Bartoszycach uczestniczyły 9 lutego w wycieczce do Urzędu Miasta. Celem wizyty było przybliżenie pracy burmistrza miasta Bartoszyce, oraz pracowników urzędu, jak również obejrzenie pomieszczeń i poznanie funkcjonowania urzędu .

W urzędzie dzieci zostały miło przywitane przez burmistrza Bartoszyc Piotra Petrykowskiego, który osobiście oprowadził dzieci po budynku. Zwiedzanie urzędu przedszkolaki rozpoczęły od obejrzenia sali obrad, następnie poznały pomieszczenia, w których mieszczą się różne wydziały i przyglądały się bacznie pracy osób zatrudnionych na różnych stanowiskach. 

W Urzędzie Stanu Cywilnego dzieci obejrzały salę ślubów, Ida i Ignacy zajęli miejsca panny młodej i pana młodego a Amelka i Bartek miejsca świadków. Dzięki uprzejmości kierownik USC przedszkolaki miały okazję obejrzeć medale, które otrzymują od prezydenta RP małżonkowie za długoletnie pożycie małżeńskie a także mogły przymierzyć łańcuch kierownika.

Duże wrażenie zrobił na dzieciach gabinet burmistrza. Wiele dzieci zadeklarowało chęć zostania burmistrzem w przyszłości i chętnie pozowało do zdjęcia zajmując jego miejsce w fotelu.  

Największym przeżyciem dla przedszkolaków była wizyta w Straży Miejskiej. Dzieci oglądały i rozpoznawały na ekranach monitoringu różne miejsca naszego miasta.

Komendant pokazał sprzęt jakim dysponują Strażnicy Miejscy, m.in. pałki, gaz i kajdanki, które wykorzystują podczas różnych interwencji.

Dzieci zrobiły pamiątkowe zdjęcie z komendantem Straży Miejskiej a także wspólne zdjęcie z burmistrzem i zastępcą burmistrza - Moniką Rejf.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Pan burmistrz opowiadał przedszkolakom na czym polega jego praca, podkreślał, że spotkania z dziećmi traktuje bardzo poważnie i chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci.

Nie zabrakło niespodzianek. W sali obrad czekał słodki poczęstunek oraz sekretarz miasta obdarował wszystkie dzieci przyborami do pisania.

Na pamiątkę tego emocjonującego spotkania przedszkolaki wręczyli panu burmistrzowi  zdjęcie swojej grupy wraz z podziękowaniami za miłe spotkanie. 

Joanna Wojciechowicz, Anna Sobolewska.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. me #2438316 | 88.156.*.* 11 lut 2018 21:58

    Smutne i nudne te nasze Bartoszyce. Co wejdę na stronę Gońca żeby zobaczyć co tam słychać w moim rodzinnym mieście to w większości widzę informacje o jakichś przedszkolnych imprezach, wizytach przedszkolaków itp. No ok, fajnie że przedszkola tak prężnie pracują, ale czy poza tym naprawdę nic w mieście się nie dzieje?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages