Wtorek, 22 września 2020. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Wystawa fotografii rozpoczęła obchody 60-lecia BDK. ZDJĘCIA, FILM

2018-02-08 19:59:47 (ost. akt: 2018-02-08 21:06:27)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Bartoszycki Dom Kultury świętuje swoje 60-lecie. Jubileusz rozpoczął się w czwartkowe popołudnie 8 lutego wernisażem wystawy fotograficznej Waleriana Kiezika.

"Bartoszycki Dom Kultury dawniej i dziś w obiektywie Waleriana Kiezika" - to tytuł wystawy, która rozpoczęła obchody 60-lecia placówki. Na kilkudziesięciu zdjęciach można było zobaczyć historię BDK, którą udokumentował ten znany w mieście fotograf. Dodatkowo w holu wyłożonych zostało kilka albumów z kolejną porcją zdjęć.

- W 1966 roku zebrałem 15 osób, które chciały robić zdjęcia i założyłem Bartoszyckie Towarzystwo Fotograficzne. Przygarnął nas wtedy właśnie Bartoszycki Dom Kultury i przez dłuższy czas mieliśmy tam swoją siedzibę. Spotykaliśmy się wówczas raz w miesiącu - wspominał Walerian Kiezik.

- Kiedy pani dyrektor BDK zwróciła się do mnie z propozycją wystawy bałem się, że nie będę miał wiele zdjęć z tej placówki, bo jakoś specjalnie tym się nie zajmowałem. Zaglądałem tu tylko od czasu do czasu. Tymczasem okazało się, że zdjęć było tyle, że miałem problem z tym, które wybrać - dodał nestor bartoszyckich fotografów.

Na wernisaż przyszło kilkadziesiąt osób. Wysłuchały one później wierszy zaprezentowanych podczas spektaklu "Na bartoszyckiej przyzbie" oraz obejrzały występ jednej z grup działających w BDK.

Wcześniej wręczono jeszcze nagrody w konkursie poetyckim "Turniej jednego wiersza", zorganizowany przez BDK oraz Grupę Literacka Barcja.

W kategorii osób dorosłych komisja przyznała pierwsze miejsce Piotrowi Monkiewiczowi z Połęcza za wiersz „A dokąd to panie człowiek?”. Drugie miejsce otrzymał Arkadiusz Monkiewicz z Osieki ("Czas"), a trzecie Aneta Przybyłek z Bartoszyc („Schować do szuflady”).

Wyróżnienia otrzymali: Maria Duchnik z Bartoszyc („Żeglarskie marzenia”), Adrian Marcinkiewicz z Węgoryt („Miasto Bartów”) i Elżbieta Pilipiuk z Bartoszyc („Lot nad miastem”).

W kategorii "uczniowie" zwyciężyła Ewelina Mścisz z Bartoszyc wierszem zaczynającym się od słów „Na niebieski most”. Wyróżnienie przypadło Rafałowi Gmurczykowi z Wiatrowca Warmińskiego („Kwiaty”).

Jubileusz BDK będzie trwał jeszcze w piątek i sobotę. Na niedzielę natomiast zaplanowana jest uroczysta gala (wejście tylko na zaproszenia).


Grzegorz Kwakszys
g.kwakszys@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages