Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Nowa karetka uroczyście przekazana szpitalowi w Bartoszycach [FILMY, ZDJĘCIA]

2018-02-07 16:30:00 (ost. akt: 2018-02-07 16:28:30)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Wicewojewoda Sławomir Sadowski przekazał szpitalowi w Bartoszycach nową karetkę zakupioną z dofinansowaniem z budżetu państwa. W szpitalu odbyła się symboliczna uroczystość z udziałem załogi i zaproszonych gości.

- Samo przekazanie karetki ma dziś charakter symboliczny, bo służy ona już od stycznia tego roku. Cieszę się dodatkowo, bo pan wojewoda pod koniec ubiegłego roku przekazał szpitalowi niebagatelne kwoty, bo dwa razy po 100 tys. złotych na wyposażenie zarówno szpitalnego oddziału ratunkowego jak i systemu ratownictwa medycznego. Z tych pieniędzy zakupiliśmy respiratory transportowe, pompę do szybkiego przetaczania płynów - jedyną taką w województwie warmińsko - mazurskim - detektory czadu i inny sprzęt - mówił Sławomir Wójcik, dyrektor szpitala powiatowego w Bartoszycach dziękując jednocześnie za wsparcie finansowe obecnemu na uroczystości wicewojewodzie Sławomirowi Sadowskiemu.Uroczystość była też okazją do pochwalenia się osiągnięciami szpitala i jego załogi. Dyrektor Wójcik przypomniał o zajęciu 12 miejsca w kraju przez drużynę ratowników medycznych podczas ogólnopolskich zawodów w Bielsku Białej. Odpowiedni certyfikat wręczył szefowi ratowników Łukaszowi Rozbickiemu oraz poinformował, że szpital, w nagrodę za sukces ratowników, zrefunduje im udział w kursie specjalistycznym, który ratownicy sami wybrali.

Głos zabrał także wicewojewoda Sadowski. Był dziś po raz pierwszy w szpitalu w Bartoszycach. Gratulował inwestycji i sukcesów osiąganych przez szpital i jego załogę. Podkreślał, że dotacje na zakupy przekazuje budżet państwa poprzez wojewodę. Na zakup ambulansu do szpitala w Bartoszycach wojewoda przekazał 223 tys. złotych. Podkreślał też, że cieszy się z dofinansowań udzielanych służbie zdrowia i chociażby policji przez budżet państwa jak i samorządy.Po wystąpieniach dokonano symbolicznego aktu przecięcia wstęgi, którą zawieszono na ambulansie. Później wicewojewoda i został oprowadzony po SOR, gdzie zaprezentowano mu m.in. pompę do przetaczania płynów i aparat do ogrzewania ciała osoby wychłodzonej. Następnie zwiedził także pracownię rentgenowską.Obecnie szpital powiatowy w Bartoszycach dysponuje czterem karetkami pogotowia, z których najstarsza ma dwa lata. W dyspozycji szpitala są też karetki starsze, spełniające rolę pojazdów zapasowych. Są one aktualnie naprawiane. Dyrektor Wójcik mówił, że dzięki zakupom nowych karetek możliwe jest wykonanie drobnych napraw tych starych.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pacjent #2436967 | 82.177.*.* 9 lut 2018 09:50

  ooo nie ma nikogo w czerwonej kurtce i osób mniej niż na rozdaniu 2 rowerów od PCK

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nam #2436530 | 94.254.*.* 8 lut 2018 15:46

  guzik w marynarce trzeba mieć zapięty Pani vice

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. emerytka / nie do tako/ #2436477 | 176.97.*.* 8 lut 2018 14:34

   Śmieszne, a zarazem żałosne. Rozpoczął się kabaret przedwyborczy. Ani wicewojewoda, ani wicestarosta nie sfinansowali zakupu karetki, zapłacili za nią w całości podatnicy. Budżet państwa rozdaje wyłącznie pieniądze podatników. A na tej uroczystości promują się wyłącznie dwaj wice, jak zawsze prze wyborami panowie to jest żenujące, weźcie się do solidnej pracy , a nie "bywajcie" na imprezach zorganizowanych przez siebie dla promocji własnej osoby.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Panie V-ce Wojewodo #2436340 | 83.6.*.* 8 lut 2018 11:39

   czy sukcesem Bartoszyckiego Szpitala nazywa pan brak do końca roku endokrynologa ,rematologa czy innych. Prywatnie i owszem za 150 zł można .

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Fantom #2436155 | 91.199.*.* 8 lut 2018 08:26

   Pierwszy od lewej to Przemek były oficer Wojska Polskiego. Pozdrowienia od starego wiarusa.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (12)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages