Zwycięski sprawdzian młodzików MDK Bartoszyce. Wygrali turniej w Olsztynie

2018-02-06 08:52:26(ost. akt: 2018-02-06 09:16:00)
Dwie drużyny wystawił MDK Bartoszyce podczas Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików (2003/04) o Puchar Prezesa PSS Społem w Olsztynie. I obie spisały się znakomicie.
Zwycięsko wyszedł z turnieju zespół rocznika 2003, jednak na słowa uznania zasługuje również drużyna z rocznika 2004, która zajęła 3. miejsce, pokonując m.in. starszych kolegów ze Szczypiorniaka Olsztyn, czy remisując z Omegą Mrągowo.

Dodatkowo najlepszym strzelcem został Jakub Tokarz z MDK II (44 bramki), a najwszechstronniejszym zawodnikiem uznano Łukasza Kuhna z MDK I. Organizatorzy wyróżniali również zawodników w poszczególnych drużynach. W bartoszyckich zespołach nagrody odebrali Jakub Lewandowski (MDK I) oraz Łukasz Jurewicz (MDK II).

Punktacja w turnieju była dość nietypowa: wygrana w jednej połowie 2 pkt, remis 1 pkt, przegrana 0 pkt, wygrana w meczu 3 pkt, remis 2 pkt, przegrana 1 pkt. Tym samym za jeden mecz można było otrzymać maksymalnie 7 pkt (wygrana pierwsza połowa 2 pkt + wygrana druga połowa 2 pkt + wygrany mecz 3 pkt).

Łącznie podczas turnieju rozegrano 28 meczów (system każdy z każdym), w których zdobyto 652 bramki.

W najbliższy weekend rozpocznie się runda rewanżowa w lidze wojewódzkiej młodzików. W swojej grupie MDK zagra w niedzielę 11 lutego w Bartoszycach z Omegą Mrągowo (hala przy ul. Limanowskiego, g. 12.30).