środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Ferie zimowe ze Strażą Graniczną

2018-02-06 08:22:24 (ost. akt: 2018-02-06 08:26:21)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Okres zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży to doskonała okazja, aby bawiąc uczyć najmłodszych bezpiecznego zachowania w sytuacjach, które mogą mieć ogromne znaczenie dla zachowania ich życia i zdrowia.

Jak co roku, w okresie zimowych ferii funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach spotkali się z dziećmi i młodzieżą Gminy Bartoszyce. Odwiedzili siedem ośrodków kultury w: Rodnowie, Wojciechach, Łabędniku, Osiece, Tolko, Bezledach oraz Sokolicy, gdzie wypoczywały dzieci i młodzież.

W ramach VI edycji " Bezpieczne Ferie ze Strażą Graniczną w Gminie Bartoszyce" przeprowadzone zostały edukacyjne gry i zabawy podczas, których omówiono zagrożenia na jakie dzieci mogą być narażone w okresie zimowym oraz zasady bezpiecznego zachowania w czasie wolnym od szkoły.

Młodzież zapoznano z rolą i zadaniami Straży Granicznej w zapewnieniu bezpieczeństwa naszego kraju, a także zasadami rekrutacji i możliwości wstąpienia w jej szeregi. Funkcjonariusze, zaprosili młodych ludzi na drogowe przejście graniczne w Bezledach, gdzie zaprezentowano sprzęt, który wykorzystywany jest w codziennej służbie. Wiele radości przyniósł odwiedzającym pokaz tresury psów służbowych. Edukacyjną akcję funkcjonariusze SG z Bezled zakończyli wraz z młodzieżą przy ognisku z pieczonymi kiełbaskami i gorącym żurku.

Ponadto funkcjonariusze z placówek w Grzechotkach i Gołdapi również prowadzili zajęcia z dziećmi i młodzieżą dotyczące bezpiecznego zachowania się w trakcie ferii zimowych. Omówili zasady zachowania się w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia, przepisy poruszania się po drogach publicznych. W trakcie spotkań rozdano odblaski, obejrzano film promujący Straż Graniczną oraz opowiedziano o specyfice służby w Straży Granicznej.


por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pozdrawiam bo #2435608 | 94.254.*.* 7 lut 2018 15:26

  Robicie dobrą robotę :-))

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Uczciwy obywatel #2434569 | 83.6.*.* 6 lut 2018 11:28

  Jeszce nieroby za zabawe z dziećmi biora pieniądze, a jak im kiedys Rosjanie przeszli nielegalnie przez granicę, to policja musiała ich łapać. Żenada!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Max #2434475 | 94.254.*.* 6 lut 2018 09:26

   Fajna laska ta w mundurze

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Gap #2434466 | 94.254.*.* 6 lut 2018 09:21

   Suuuupppppeeeerrrrr

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages